Військовий розвідник прокоментував інформацію про постачання Україною зброї терористам з ІДІЛ

23 Листопада 2015, 10:25

Росія є основним ініціатором та постачальником викривленої інформації у скандалі з нібито продажем з України китайських ПЗРК FN-6 для потреб ІДІЛ. Про це заявив представник Головного управління розвідки Міноборони України (ГУР МО) Вадим Скібіцький.

За його словами, інформацію про можливості українського ВПК Росії надали колишні керівники українських спецслужб часів Віктора Януковича, проте у РФ цю інформацію викривили та пов’язали з вигаданими фактами.

«Проаналізувавши всю існуючу у нас інформацію, можу сказати, що це добре спланована інформаційна атака Російської Федерації. Причому вона грунтується на фактурі, яка збиралася, починаючи з лютого 2014», – сказав Скібіцький.

Він розповів, що Росія останнім часом налагодила контакт з країнами Перської затоки. Зокрема, 9-11 листопада цього року емір Кувейту Сабах Аль-Ахмед Ас-Сабах перебував у Сочі, де зустрівся з Владіміром Путіним і вони обговорили питання військово-технічної співпраці між Росією і Кувейтом.

«За нашою інформацією, одним з напрямків співпраці з протидії міжнародному тероризму є обмін інформацією між спецслужбами РФ і Кувейту. І в рамках цієї роботи російські спецслужби якраз і передали наявну у них інформацію про затриманих напередодні в Кувейті людей», – сказав Скібіцький.

При цьому він підкреслив, що для цієї інформатаки російські спецслужби підібрали реальні факти та поєднали їх з вигадкою. Зокрема, у Києві дійсно існує підприємство, яке виробляє комплектуючі для ПЗРК. За давнім контрактом з Китаєм воно виготовляло одне з комплектуючих для китайського FN-6 – головку наведення, після чого вона відправлялася в Китай, де ракета вже збиралася повністю.

«Однак закупівель готового ПЗРК FN-6, або реекспорту його в треті країни Україна ніколи не здійснювала», – сказав Скібіцький, додавши, що сам Китай, якому даний скандал також невигідний, навряд чи б пішов на продаж ПЗРК сумнівним ділкам.

Крім того, один із затриманих в Кувейті – 50-річний сирієць Абдул Карім Мохаммед Салім, торік дійсно вперше відвідав Україну – кілька разів на початку зими-весни 2014 він прилітав до Дніпропетровська. Однак Салім перебував там, як встановлено українськими компетентними органами, у справах своєї фірми, яка займається торгівлею парфумерними та косметичними засобами. Ця інформація була в українських силовиків, а потрапити до росіян могла разом з керівниками спецслужб часів Віктора Януковича, які зараз переховуються в Росії.

Скібіцький також звернув увагу, що момент для публікації інформації про «український слід» китайських ПЗРК саме наприкінці минулого тижня був невипадковий.

«Вдало підібраний момент публікації – а саме в п'ятницю, коли починається п'ятнична молитва та вихідні дні у мусульман, тому отримати від кувейтських офіційних джерел достовірну інформацію не є можливим. Адже навіть прес-релізу, на який посилаються світові ЗМІ, на сайті МВС Кувейту немає. Отримати ж розширену інформацію можна тільки з понеділка», – сказав співрозмовник агентства.

«Дана інформатака є продовженням триваючої вже кілька тижнів потужної кампанії по прив'язці України до ІДІЛ: починаючи від нібито надання бойовикам ІДІЛ притулку в Україні, закінчуючи поставками в зону конфлікту або добровольців, або зброї – ПЗРК, «буків», автоматів і навіть хімзброї», – сказав представник ГУР. Він додав, що надалі російська пропаганда буде тиражувати версію, що Україна нібито йде на озброєння ІДІЛ через помсту за окупацію Криму.

Насправді, в Генштабі РФ, за даними української військової розвідки, серйозно стурбовані можливістю знищення російських літаків у Сирії ПЗРК, вкраденими з окупованих «ДНР-ЛНР». Тому представниками ФСБ і ГРУ РФ на Донбасі з Москви отримано наказ вилучити ПЗРК зі схованок, які перебувають на окупованій території, і повернути на територію Росії всі комплекси, призначені для боротьби сепаратистів з українськими ПС. При цьому схрони, облаштовані на українській території, розкриватися не будуть, пояснив Скібіцький.

Як повідомлялося у ЗМІ, захоплений у Кувейті вербувальник ІДІЛ заявив, що купував в Україні китайські ПЗРК FN6 і через Туреччину він направляв зброю бійцям "Ісламської держави" в Сирії.

У Міноборони заявили, що Україна не виробляла і не здійснювала закупівлю згаданих у повідомленнях зенітно-ракетних комплексів FN-6 китайського виробництва, а також не надавала транзиту для їх переміщення. Згодом в АП заявили, що беручи до уваги існування в Україні тимчасово окупованих територій і неконтрольовану ділянку державного кордону з Росією, можна припустити, що китайські ПЗРК могли потрапити до рук терористів саме через неї.

Укроборонпром також відхрестився від постачання Україною зброї "Ісламській державі".