Військове керівництво США виступило за надання летальної зброї Україні

18 Липня 2017, 23:43

Генерал військово-повітряних сил США Пол Селва в ході слухань у Сенаті, присвячених його призначенню на посаду голови Об'єднаного комітету голів штабів ЗС США, виступив за надання летальної зброї Україні. Про це повідомляє "Голос Америки".

"Я підтримую надання летальної оборонної допомоги з безпеки Україні, і Міністерство оборони США активно займається цим питанням на міжвідомчому рівні", – сказав Селва.

Наголошується, що у своїх свідченнях, оприлюднених напередодні слухань, Селва також виступив за надання Україні летальних озброєнь.

"Хоча обороноздатність України посилилась завдяки навчанням США, Україна все ще не має достатніх можливостей, так як її супротивник є більш технологічно просунутий", – вказало ню.

У той же час, екс-посол США в Україні, експерт Інституту США Brookings Стівен Пфайфер вказав у Twitter, що генерал Селва повідомив Комітету Сенату з питань ЗС, що командування США в Європі та Об'єднаний комітет начальників штабів ВС США виступають за надання летальної військової допомоги Україні.

На повідомлення Пфайфера відповів глава аналітичного центру Пенна-Байдена і колишній чиновник Пентагону Майкл Карпентер. За його словами, щодо необхідності надання зброї Україні склався міжвідомчий консенсус, однак рішення залишається за Білим домом.

У своїх свідченнях перед комітетом Сенату Селва також визнав, що Росія є найбільшою загрозою для нацбезпеки США.

"Хоча Північна Корея, Іран та ІДІЛ мають очевидні ворожі наміри і становлять регіональну та глобальну загрози, жодна з них не загрожує існуванню нашої країни. Росія та Китай перебувають в іншій категорії; вони можуть залучити Сполучені Штати по всьому спектру ядерного та традиційного конфлікту. Вони продовжують невідступно інвестувати до повного спектру сучасних інструментів. Чому Росія є більш негайною загрозою – так це через ядерні можливості, демонстрацію агресивної поведінки та готовність застосовувати військову силу", – зазначив він.

Як повідомлялось, Білий дім ще не прийняв рішення про надання зброї Україні, однак спікер Верховної Ради Андрій Парубій заявив, що Україна може отримати летальне озброєння від Сполучених Штатів Америки до кінця поточного року. 

Перед цим, 16 червня, Порошенко провів зустріч з делегацією Національного демократичного інституту США (НДІ) на чолі з головою ради директорів цієї організації, колишнім державним секретарем США Мадлен Олбрайт. Олбрайт наголосила на важливості надання Україні оборонної зброї з метою забезпечення законного права суверенної держави на самооборону відповідно до статті 51 Статуту ООН.

Нагадаємо, Білий дім представив проект федерального бюджету США на 2018 фінансовий рік, який передбачає, в тому числі, допомогу Україні за різними програмами на загальну суму близько $350 млн.