НОВИНИ

Адміністрація Трампа зібралася виділити Україні не менше $350 млн у 2018 році, включно з летальним озброєнням

Проект бюджету проопнує збільшити фінансування програм для країн Європи, Азії та Африки на суму до $450 млн, по лінії яких теж може бути виділена допомога Україні.

Білий дім представив проект федерального бюджету США на 2018 фінансовий рік, який передбачає, в тому числі, допомогу Україні за різними програмами на загальну суму близько $350 млн.

Зокрема, документ передбачає кошти Україні на програми допомоги у військовій сфері та сфері безпеки, а також в рамках програм Держдепу і Агентства США з міжнародного розвитку (USAID).

Відповідно до оприлюдненого бюджетного запиту, на 2018 фінансовий рік загальна сума коштів на програми допомоги Україні по лінії Держдепу і USAID становить майже $204 млн. Ці кошти передбачені на реалізацію програм у сфері охорони здоров'я, підтримки економічного зростання і сприяння впровадженню структурних реформ в Україні.

Окремо, по лінії Міністерства оборони США передбачено виділення Україні допомоги в сфері оборони і безпеки на $150 млн. Згідно з бюджетним запитом, ці кошти пропонується направити на навчання, оснащення та консультування українських військовослужбовців, а також зміцнення потенціалу України для захисту її суверенітету і територіальної цілісності.

Крім того, мова йде про надання військової техніки і спорядження, іншого обладнання та послуг військового призначення, логістичного забезпечення, розвідувальну підтримку Збройних сил і сил безпеки України. Також документ містить можливість надання Україні летальної зброї оборонного призначення, чого не було в попередніх бюджетах США.

Проектом консолідованого бюджету на 2018 рік пропонується збільшити фінансування програм "Міжнародне військове фінансування" (Foreign Military Financing, FMF) для країн Європи, Азії та Африки на суму до $450 млн, по лінії яких теж може бути виділена допомога Україні.

В цілому проект федерального бюджету передбачає скорочення всіх програм допомоги з боку США країнам Європи та Азії на 60%. Частина України в поточному проекті становить понад 45% від всієї американської допомоги країнам регіону.

Далі бюджетний запит повинен пройти вивчення і обговорення в американському Конгресі, де можуть вноситися зміни і доповнення. Таким чином, реальні обсяги допомоги Україні будуть відомі вже після завершення всього процесу проходження документа, який зараз на початковій стадії.

Посол України в США Валерій Чалий, коментуючи бюджетний запит, повідомив, що важливим є присутність в тексті положення про надання Україні летальної зброї. "Окремо слід підкреслити, що бюджетна пропозиція Адміністрації включає положення про надання нашій державі летальної зброї оборонного призначення, що вигідно відрізняється від запитів Адміністрації в попередні роки", - сказав посол.

Чалий також зазначив, що позитивним є збільшення фінансування програми FMF для країн Європи, Азії та Африки, по якій в України високі шанси отримати додаткову допомогу.

Він додав, що українське посольство в США, українські дипломати будуть старанно працювати над тим, щоб в результаті був прийнятий документ, який буде більш вигідний для України, ніж початковий.

Нагадаємо, 21 травня, газета WSJ повідомила, що президент США Дональд Трамп має намір запропонувати новий проект бюджету, згідно з яким низці країн, зокрема і Україні, замість безоплатної військової допомоги запропонують отримуватимути кредити на закупівлю американського військового обладнання. 

Згодом у Білому домі заявили, що ця пропозиція є частиною зусиль зі скорочення витрат на дипломатію, закордонні програми і допомогу на понад 29%.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.