НОВИНИ

Парубій розповів, коли Україна може отримати летальне озброєння від США

Питання про надання оборонного озброєння буде вирішене восени.

Голова Верховної Ради України Андрій Парубій заявив, що Україна може отримати летальне озброєння від Сполучених Штатів Америки до кінця поточного року. Про це він сказав під час прес-конференції у вівторок, 27 червня. 

"Звичайно, Україні потрібне оборонне летальне озброєння. Я не буду перераховувати всі види, але наголосив би на протитанкових комплексах "Javelin", - заявив Парубій.

Спікер Ради нагадав, що раніше Україна отримала багато не летального озброєння, зокрема радари, техніку зв'язку та броньовані автомобілі.

За словами Парубія, питання щодо надання Україні озброєння з боку США вже технічно готове і має повну підтримку в обох партіях та палатах американського парламенту. Більше того, між країнами узгоджений перелік того типу озброєнь, яке може бути надане Україні.

"Я можу тільки висловити сподівання, що воно (питання про надання зброї - ред.) буде вирішене до кінця цього року, цієї осені", - підкреслив Парубій.

Як повідомлялося, під час візиту до Вашингтона 20 червня Петро Порошенко провів зустріч з державним секретарем США Рексом Тіллерсоном. На зустрічі обговорювалися шляхи надання оборонної зброї для України.

Перед цим, 16 червня, Порошенко провів зустріч з делегацією Національного демократичного інституту США (НДІ) на чолі з головою ради директорів цієї організації, колишнім державним секретарем США Мадлен Олбрайт. Олбрайт наголосила на важливості надання Україні оборонної зброї з метою забезпечення законного права суверенної держави на самооборону відповідно до статті 51 Статуту ООН.

Білий дім представив проект федерального бюджету США на 2018 фінансовий рік, який передбачає, в тому числі, допомогу Україні за різними програмами на загальну суму близько $350 млн. Документ містить можливість надання Україні летальної зброї оборонного призначення, чого не було в попередніх бюджетах США.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.