Урядові війська Асада вибили бойовиків Ісламської держави із міста Ханасер та деблокували єдиний шлях постачання в районі міста Алеппо. Про це повідомляє ABC News у четвер, 25 лютого, із посиланням на державне інформаційне агентство Сирії та Сирійський центр з моніторингу за дотриманням прав людини.
Дана перемога сил Асада є ключем до військової доступу до столиці провінції, міста Алеппо.
Державне інформаційне агентство Сирії зазначає, що війська режиму Асада зайняли місто Ханасер після трьох днів важких боїв з бойовиками екстремістського угрупуванням Ісламська держава.
У доповіді інформагентства говориться, що важкі бої тривають за відновлення контролю над дорогою до міста Алеппо.
Захоплення міста Ханасер і навколишніх пагорбів бойовиками ІД відрізало основний маршрут постачання припасів для сил Асада, які ведуть наступ на Алеппо.
Сирійський центр з моніторингу за дотриманням прав людини, опозиційна моніторингова група, повідомляє, що сили Асада під час деблокування шляху постачання та захоплення міста Ханасер активно підтримували проурядові шиїтські угруповання та російські авіаудари.
Нагадаємо, 22 лютого бойовики ІДІЛ перекрили єдиний шлях постачання військ Асада в районі Алеппо.
Нагадаємо, на початку лютого за підтримки Росії урядові війська Башара Асада розпочали наступ у північній сирійській провінції Алеппо з метою взяти в оточення контрольований опозиційними силами одноіменний провінційний адміністративний центр – місто Алеппо, одне з найбільших міст Сирії та потужний комерційний центр. Вже 8 лютого сили Асада наблизились до кордону із Туреччиною.
Урядовий наступ в районі міста Алеппо спричинив нову хвилю втікачів, десятки тисяч яких попрямували на півночі з надією отримати притулок у Туреччині. У свою чергу глава Європейської ради Дональд Туск звинуватив Росію в погіршені і без того складної ситуації у Сирії.
У свою чергу президент США Барак Обама заявив, що втручання президента Росії Владіміра Путіна в війну в Сирії не привело до значного зміцнення позицій для його союзника, президента Сирії Башара Асада, і загрожує «потягнути на дно» російську економіку та військових
18 лютого у Пентагоні заявили, що інтенсивність російських авіаударів у Сирії зросла. Також 19 лютого стало відомо, що Путін спробував обговорити ситуацію у Сирії з давнім опонентом режиму Асада – королем Салманом, лідером Саудівської Аравії.
Раніше 23 лютого стало відомо, що режим Асада та об'єднана опозиція погодились на припинення вогню у Сирії. Цього ж дня, російська авіація розбомбила табір своїх союзників, курдських бойовиків.
Також 23 лютого представники режиму Асада оголосили про намір проведення консультацій із Росією щодо того, кого із опозиційних груп включати в угоду про припинення вогню, а кого – ні.
У свою чергу в Анкарі скептично поставилися до перспективи виконання угоди про перемир'я в Сирії. За словами турецького віце-прем'єра, призвести до провалу режиму припинення вогню може продовження російських авіаударів.
Водночас опозиція у Сирії заявила, що побоюється продовження авіаударів РФ під час «режиму тиші», але представники опозиції погодились на двотижневе припинення вогню, яке має розпочатися у в ніч з 26 на 27 лютого рівно опівночі за місцевим часом.