НОВИНИ

Режим Асада та об'єднана опозиція погодилися на припинення вогню в Сирії

Водночас представники урядових сил заявили, що залишають за собою право відкривати вогонь у відповідь на будь-які порушення зі сторони опозиції.

Уярд Башара Асада та об’єднана опозиція в Сирії погодились на тимчасове припинення вогню, запропоноване США та Росією.

У сирійському уряді повідомили про прийняття пропозиції перемир'я в країні. Водночас представники режиму Асада додали, що у Сирії триватимуть військові операції проти Ісламської держави та місцевого осередку Аль-Каїди.

У заяві сирійського МЗС, оприлюдненій у вівторок, 23 лютого, також йдеться, що війська Асада залишають за собою право відкривати вогонь у відповідь на будь-яке порушення зі сторони повстанців.

Дана заява надійшла на наступний день після того, як США та Росія домовилися про припинення вогню у  Сирії, що вступить у дію 27 лютого.

Представник об’єднаної опозиції повідомив про згоду на тимчасове перемир'я, до тих пір, допоки головні вимоги опозиціонерів не будуть виконані.

Непрямі мирні переговори між сирійським урядом Башара Асада та представниками об’єднаної опозиції провалилися 3 лютого, через початок масштабної наступальної операції урядових військ на півночі Сирії.

Нагадаємо, на початку лютого за підтримки Росії урядові війська Башара Асада розпочали наступ у північній сирійській провінції Алеппо з метою взяти в оточення контрольований опозиційними силами одноіменний провінційний адміністративний центр – місто Алеппо, одне з найбільших міст Сирії та потужний комерційний центр. Вже 8 лютого сили Асада наблизились до кордону із Туреччиною.

Урядовий наступ в районі міста Алеппо спричинив нову хвилю втікачів, десятки тисяч яких попрямували на півнчі з надією отримати притулок у Туреччині. У свою чергу глава Європейської ради Дональд Туск звинуватив Росію в погіршені і без того складної ситуації у Сирії.

У свою чергу президент США Барак Обама заявив, що втручання президента Росії Владіміра Путіна в війну в Сирії не привело до значного зміцнення позицій для його союзника, президента Сирії Башара Асада, і загрожує «потягнути на дно» російську економіку та військових

18 лютого у Пентагоні заявили, що інтенсивність російських авіаударів у Сирії зросла. Також 19 лютого стало відомо, що Путін спробував обговорити ситуацію у Сирії з давнім опонентом режиму Асада - королем Салманом, лідером Саудівської Аравії.

23 лютого стало відомо, що російська авіація розбомбила табір своїх союзників, курдських бойовиків, у Сирії.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.