Так, скасовано наступні закони, пише ЛігаБізнесІНФОРМ:
№ 721 -VII про суддів та заходи захисту безпеки громадян;
№ 725 -VII про внесення змін до КПК про заочний кримінальному провадженні;
№ 724 -VII про внесення змін до регламенту Ради;
№ 723 -VII про відповідальність на дорогах;
№ 722 -VII про відповідальність за порушення на стадіонах;
№ 728 -VII про відповідальність за осквернення або руйнування пам'ятників боровшимся в роки війни;
№ 729 -VII про відповідальність за заперечення чи виправдання злочинів фашизму;
№ 727 -VII про зміни в ст. 197 Податкового кодексу України про звільнення від обкладення ПДВ операцій з ввезення на митну територію України природного газу;
№ 726 -VII про відстрочення набуття чинності правової допомоги.
Замість частини законів, які скасували, парламентом були прийняті чотири закони, а сьогодні – опублікований їх текст в офіційній пресі:
№ 4037 (№ 734- VII) щодо відповідальності за осквернення або руйнування пам'ятників, споруджених у пам'ять тих, хто боровся проти нацизму в роки Другої світової війни. Закон передбачає покарання аж до позбавлення волі;
№ 4038 (№ 735- VII) щодо відповідальності за заперечення чи виправдання злочинів фашизму, що передбачає покарання аж до позбавлення волі; № 4030 (№ 733 -VII ) щодо безоплатної правової допомоги ( відклали до 1 січня 2015 року у зв'язку з відсутністю грошей на реалізацію );
№ 4039 (№ 736 -VII ) щодо змін до ст. 197 Податкового кодексу про звільнення від оподаткування ПДВ операцій з ввезення на митну територію України природного газу.
Крім того, опубліковано так званий закон про амністію за авторства представника президента у парламенті, регіонала Юрія Мірошниченка.
Закони набувають чинності від неділі, 2 лютого – наступного дня після публікації.
Нагадаємо, 28 січня Верховна Рада скасувала дев'ять законів, ухвалених 16 січня.
Разом з тим, Верховна Рада прийняла пакетом без обговорення чотири закони замість цих скасованих.
29 січня після тривалих переговорів та навіть візиту в Раду Віктора Януковича для зустрічі з депутатами фракції ПР у парламенті ухвалила так званий закон про амністію в редакції представника президента у Раді Юрія Мірошниченка. Опозиція виступала проти його прийняття.
Законом, зокрема, передбачено, що він набирає чинності з дня, наступного за днем його опублікування, однак вводиться в дію з дня, наступного за днем публікації на офіційному веб-сайті Генеральної прокуратури повідомлення генерального прокурора про фактичне вчинення учасниками масових акцій протесту сукупності дій, серед яких звільнення адмінбудівель та розблокування вулиць.