Кривий Ріг
Більше 10 тис. жителів Кривого Рогу 19 квітня, зібралися біля будівлі міськвиконкому на мітинг "За єдину Україну". Його учасники тримали державні прапори України, прапори міста Кривий Ріг, є також прапор кримських татар. Також мітингарі тримали плакати: "Кривий Ріг – це Україна", "Криворіжці – за мир і єдину Україну".
Присутні співали українські пісні, слухають вірші. Перед учасниками мітингу виступили священнослужителі, а також представники Майдану з Дніпропетровська, громадські діячі з Кривого Рогу.
Луганськ
19 квітня у Луганську затримали трьох чоловіків, озброєних автоматами, викраденими у будівлі управління СБУ Луганської області. Про це зокрема у соціальній мережі Facebook повідомив міністр внутрішніх справ Арсен Аваков.
А 21 квітня Максим Данильченко, активіст Громадянської Мережі ОПОРА, журналіст видання "Точка ОПОРИ" був побитий невідомими на мітингу сепаратистів.
Тим часом на прес-конференції "народний губернатор" Луганщини Валерій Болотов заявив про плани створити армію Луганської області, куди увійдуть вже існуючі загони, а також жителі Луганської області.
Харків
19 квітня у Харкові затримали та на два місяці взяли під варту одного з організаторів проросійських мітингів Костянтина Долгова. За їхніми відомостями, Долгова затримали 19 квітня, в центрі Харкова, після цього його відвезли додому, де провели обшук. Ввечері 19 квітня Долгова доправили до Київського районного суду Харкова для обрання міри запобіжного заходу.
За попередньою інформацією, активіста підозрюють у скоєнні злочину, передбаченого ч. 2 ст. 194 Кримінального кодексу України (умисне знищення або пошкодження чужого майна, що спричинило збитки в крупних розмірах, скоєне шляхом підпалу).
А наступного дня у Харкові проходив нечисленний мітинг прихильників федералізації. Присутні тримали прапори СРСР і сепаратистських організацій. У наметі збирали підписи за референдум. Цього дня не обійшлось без провокацій.
21 квітня під час мітингів сепаратистів у Харкові та Луганську було обрано так званих «народних губернаторів». У Харкові ним став місцевий підприємець, більш відомий як блогер, Володимир Варшавський. У Луганську ж – командир так званої армії південного сходу Валерій Болотов.
Слов'янськ
Внаслідок збройної сутички на блок-посту у Слов"янську (Донецька обл.) в ніч на 20 квітня троє людей загинули, ще троє отримали вогнепальні поранення.
На місці події також залишилися два згорілі автомобілі, в яких на блок-пост прибули нападники. Вони повністю спалені. За попередніми даними, згоріли від того, що ті, хто перебував на блок-посту кидали в них пляшки з запальною сумішшю.
На думку місцевих жителів, які були очевидцями подій, нападники були професіоналами та вели прицільний вогонь по людях, які були на блок-посту.
Разом з тим журналісти не виявили на місці перестрілки калюж або слідів крові, а згорілі машини сильно обстріляні. При цьому місцеві жителі стверджують, що у ополченців на блок-посту не було ніякої "потужної зброї", тільки підручні засоби або кийки.
Пізніше у мережі з"явилися фото знайдених на місці події куль, зброї та мапи.
Відразу по тому МЗС РФ повідомило, що це за стріляниною у Слов’янську стоїть "Правий сектор".
"Правий сектор" спростував свою причетність до стрілянини у Слов'янську: Це наклеп "за кращими рецептами геббельсівської пропаганди".
На думку заступника секретаря РНБО Вікторія Сюмар, задум російських ЗМІ, які заявляють про перестрілку у Слов"янську між нібито "Правим сектором" та ополченцями очевидний, – розгорнути тезу про "громадянську війну" в Україні та здійснити чергову хвилю інформпідготовки до обгрунтування вторгнення.
Служба безпеки України заявила, що вночі озброєні правопорушники та диверсанти, які тероризують місцеве населення у Слов'янську (Донецька обл.) вдалися до цинічної провокації.
Згодом у Слов'янську сепаратисти вирішили запровадити комендантську годину й закликали миротворців із Росії.
21 квітня сепаратисти у Слов'янську захопили в заручники журналістку, активістку "жіночої сотні Майдану" Ірму Крат. Сепаратисти звинувачують її у "тортурах антімайдановців і розстрілі "Беркута". Також в полоні сепартистів перебуває журналіст Сергій Лефтер.
Окрім того, сепаратисти пограбували та взяли у заручники трьох іноземних журналістів. Як з’ясувалося, викрали двох італійських журналістів Поля Гого та Коссімо Аттанасіо, а також білоруського журналіста газети "Нови час" Дмитра Галка, які вели зйомку в місті. У журналістів відібрали документи, гроші та фототехніку. Згодом їх відпустили.
А представник ОБСЄ у Слов'янську зустрівся з лідером сепаратистів. Зустріч тривала 2 години. Під час зустрічі обговорили Женевські домовленості.
Представник ОБСЄ Марк Етерінгтон повідомив, що він зустрічався з самопроголошеним мером В'ячеславом Пономарьовим. Він запитав Пономарьова та його групу, чи будуть вони виконувати угоди, які були підписані минулого тижня у Женеві, за якими Росія і Україна погодилися, що бойовики повинні роззброїтися і залишити окуповані адміністративні будівлі.
Етерінгтон не розповів, як відреагував на запитання лідер сепаратистів, щоб докладніше дослідити питання.
Того ж дня бойовики, що захопили місто, створили власний телеканал для боротьби з «сіоністським зомбомовленням» . Про це йдеться у відео, яке вони записали до старту проекту. Зокрема, трансляція "слов'янського громадського телебачення" сепаратистів почалася замість телеканалу "Інтер", з відеолекцію про "концепцію громадської безпеки", за словами сепаратистів, "русского вітязя", генерала Костянтина Петрова".
Єнакієво
20 квітня сепаратисти звільнили будівлю міської ради в Єнакієвому (Донецька область), яку захопили у ніч із 12 на 13 квітня.
Очевидці стверджували, що перед виконкомом стоїть порожній автомобіль патрульно-постової служби, а біля входу у виконком протестувальники залишили бочку із сміттям. За будівлею – покинуті напризволяще барикади з шин і дрова.
Краматорськ
21 квітня у Краматорську люди в камуфляжному одязі, озброєні автоматами, захопили міськвідділ міліції. Начальника міськвідділу Віталія Колупая відвезли в невідомому напрямку.
Того ж дня бойовики розпочали мобілацію населення на боротьбу з "наступаючими бандерівцями".