Вчені склали список тварин і рослин світу, яким загрожує зникнення

11 Вересня 2012, 13:00

Екологи побоюються, що низка видів у 48 країнах світу, в тому числі у Великій Британії, Росії, Бразилії, В’єтнамі і т.д. можуть зникнути через те, що не є корисними для людини.

«Суспільство та рухи за збереження більше схиляються до оцінки природи через те, що «вона може зробити для нас» – підхід, за якого види і місця їх мешкання цінуються і пріоритети розставляються відповідно до того, що вони дають людям. Це зробило захист видів, які стоять під загрозою, більш важким», – зазначив директор Лондонського зоологічного товариства Джонатан Бейлі.

Список очолює кулик-лопатень, який розмножується в Росії та мігрує в Бангладеш та М’янму. В дикій природі залишилось всього 100 пар гніздових птахів, і їхня кількість зменшується на чверть щороку.

На безлюдному острові Ескудо де Верагуас біля узбережжя Панами залишилось всього 500 карликових трипалих лінивців. Їхня популяція зменшується через те, що їх відловлюють рибалки та ловці омарів.

У Великій Британії під загрозою зникнення перебуває гриб Willow Blister, який росте тільки на деревах в Пемброкширі.

Zaglossus attenboroughi, або єхидна Аттенборо, названа на честь видатного натураліста, є одним з усього п'яти збережених видів «однопрохідних тварин» – древнього виду ссавців, які відкладають яйця та мешкають в Австралії та Новій Гвінеї більше 160 млн років. Сьогодні домом ссавців стали гори Циклоп в провінції Папуа в Індонезії. Вони опинились під загрозою через руйнування середовища їхнього проживання лісорубами, сільськогосподарськими угіддями та полювання.

Під особливою загрозою зникнення опинились також і суматранські носороги з Малайзії та Індонезії, яких на планеті залишилось всього 250 особин.

Якщо для захисту цього виду нічого не буде зроблено, то скоро зникнуть і тонкінські кирпаті мавпи, що походять з В’єтнаму та яких нині налічується 200 особин.