ВАСУ вирішив не «геройствувати» зі званнями Стуса та Івасюка

5 Грудня 2011, 20:58

За словами позивача, донецького адвоката Володимира Оленцевича, він отримав з ВАСУ постанови, якими залишені без змін рішення Донецького апеляційного адміністративного суду, якими раніше було відмовлено в задоволенні позовів Оленцевича щодо незаконності указів про присвоєння Стусу (1938-1985 рр.) і Івасюку (1949-1979 рр.) звання «Герой України».

«Протягом більш ніж двох років це виробництво залишалося без руху. І тільки 9 листопада 2011 Вищий адмінсуд остаточно залишив мій позов по Стусу без задоволення», – сказав Оленцевич.

Він розповів, що аналогічною опинилася і доля його позову щодо указу про присвоєння звання Героя України Івасюку.

«16 квітня 2009 року я подав позов до Донецького окружного адміністративного суду про визнання незаконним Указу президента України Віктора Ющенка від 1 березня 2009 року «Про присвоєння Івасюку звання Герой України» на тій підставі, що Івасюк на момент нагородження також не був громадянином України. Однак суд у задоволенні мого позову відмовив», – зазначив Оленцевич.

За його словами, після того, як Донецький апеляційний адмінсуд відхилив його апеляційну скаргу, він подав касаційну скаргу до Вищого адмінсуду, який 8 жовтня 2009 року ухвалив відкрити провадження за цим позовом.

«Точно також, протягом двох років, це виробництво залишалося без руху. І тільки 29 листопада 2011 року Вищий адмінсуд поставив крапку і залишив мій позов без задоволення», – сказав Оленцевич.

Коментуючи постанови суду, Оленцевич заявив, що вони викликають у нього «певне здивування».

«Абсолютно аналогічні мої позови по Степану Бандері та Роману Шухевичу були задоволені», – нагадав адвокат, уточнивши, що позови по Бандері, Шухевичу, Стусу і Івасюку розглядали різні склади суддів.

«Виходить, що Вищий адмінсуд прийняв цілком протилежні рішення з абсолютно аналогічним речам», – заявив Оленцевич.

У той же час він визнав, що «раз ці рішення остаточні, значить, вони правильні».

Нагадаємо, 12 жовтня у ході судового засідання у Вищому адміністративному суді України колегія суддів ВАСУ відмовила у допуску до виробництва Верховного суду заяв про перегляд двох визначень ВАСУ від 2 серпня 2011 року.

Як відомо, Вищий адміністративний суд залишив чинними рішення судів першої й апеляційної інстанцій, якими було визнано незаконним указ президента Віктора Ющенка від 22 січня 2010 року про присвоєння Бандері звання Героя України.

Наприкінці серпня екс-президент Віктор Ющенко подав заяву до Верховного Суду з проханням переглянути рішення Вищого адміністративного суду.

У свою чергу Дніпропетровський правозахисник Василь Сухов подав заяву до Верховного Суду щодо перегляду рішення ВАСУ щодо позбавлення звання Героя Степана Бандеру, а син головнокомандувача УПА Романа Шухевича, 78-річний львів’янин Юрій Шухевич подав касаційну скаргу для перегляду рішення щодо його батька.

Читайте також: Бандера і  Шухевич були громадянами України