НОВИНИ

Ющенко просить Верховний суд за Бандеру та Шухевича

Колишній президент Віктор Ющенко подав заяву до Верховного Суду з проханням переглянути рішення Вищого адміністративного суду, який залишив у силі рішення судів нижчих інстанцій про визнання незаконним указів глави держави щодо присвоєння Степану Бандері та Роману Шухевичу звання Героя України.

"Ми просимо скасувати рішення Вищого адміністративного суду України. Ми хочемо скасування рішення у справі Шухевича і Бандери та направлення справи на новий розгляд", - повідомив адвокат В.Мартинюк.

Він зазначив, що згідно із законодавством скарга подається до Верховного Суду через сам ВАСУ. "Зараз за процедурою ВАСУ має ухвалити рішення про те, чи направляти заяву до Верховного Суду, який скасовує рішення і направляє на новий розгляд", - пояснив він.

Як повідомлялося, Вищий адміністративний суд України 2 серпня 2011 року не задовольнив касаційні скарги президента України (2005-2010 рр.). Віктора Ющенка, Юрія Шухевича (сина головнокомандувача УПА Романа Шухевича) на рішення Донецького апеляційного адміністративного суду про визнання незаконним указу щодо присвоєння звання Героя Україна Шухевичу.

Того ж дня ВАСУ залишив у силі рішення Донецького окружного адміністративного суду від 2 квітня 2010 року та постанову Донецького апеляційного адміністративного суду від 23 червня 2010 року, згідно з якими визнано незаконним указ третього президента України Віктора Ющенка від 20 січня 2010 року про присвоєння лідеру Організації українських націоналістів (ОУН) Степану Бандері звання Героя України. Колегія суддів не задовольнила касаційних скарг В. Ющенка, сина Романа Шухевича Юрія Шухевича, Степана Бандери (онука С. Бандери), ВО "Свобода" та окремих громадян України на ці рішення.

У своєму рішенні ВАСУ зазначив, що цей вердикт може переглянути Верховний Суд України в порядку, встановленому законодавством.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.