НОВИНИ

ВАСУ вирішив, що Бандері та Шухевичу ніколи не бути Героями

Вищий адміністративний суд України поставив «остаточну процесуальну крапку» в резонансних справах щодо визнання незаконними указів президента України Віктора Ющенка про присвоєння звання Герой України Роману Шухевичу (1907-1950) - головнокомандувачу Української повстанської армії (УПА) та Степану Бандері ( 1909-1959) - лідеру Організації українських націоналістів.

Про це «Острову» повідомив донецький адвокат Володимир Оленцевич.

За словами адвоката, 12 жовтня йому в ході судового засідання у ВАСУ було офіційно повідомлено, що колегія суддів Вищого адміністративного суду України своїми визначеннями відмовила у допуску до провадження Верховного суду України заяв (серед авторів заяв був і екс-президент України Ющенко) про перегляд двох ухвал Вищого адміністративних суду України, що стосуються присвоєння звань Шухевичу та Бандері.

«Тепер можна сміливо говорити про повну відсутність будь-яких процесуальних можливостей у законодавстві Україні для скасування судових рішень про незаконність указів президента України Віктора Ющенка про присвоєння звання Герой України Роману Щухевічу і Степану Бандері», - прокоментував рішення суду Оленцевич.

Читайте також: Бандера і  Шухевич були громадянами України

Нагадаємо, Вищий адміністративний суд залишив чинними рішення судів першої й апеляційної інстанцій, якими було визнано незаконним указ президента Віктора Ющенка від 22 січня 2010 року про присвоєння Бандері звання Героя України.

Наприкінці серпня екс-президент Віктор Ющенко подав заяву до Верховного Суду з проханням переглянути рішення Вищого адміністративного суду.

У свою чергу Дніпропетровський правозахисник Василь Сухов подав заяву до Верховного Суду щодо перегляду рішення ВАСУ щодо позбавлення звання Героя Степана Бандеру, а син головнокомандувача УПА Романа Шухевича, 78-річний львів’янин Юрій Шухевич подав касаційну скаргу для перегляду рішення щодо його батька.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.