«Рекомендації Європейського парламенту Раді, Комісії та Європейської служби зовнішньополітичної діяльності в цілому я би оцінив, як документ, з одного боку, досить еклектичний (поєднання різнорідних елементів – Ред.), тобто в ньому увійшло дуже багато позицій. А відтак і їх виконання може буде досить складним», – стверджує Чалий.
За його словами, ця резолюція не зобов’язуючий юридичний документ, але містить важливі політичні рекомендації виконавчим структурам ЄС.
«Він дійсно викладає узагальнену, консенсусну (що дуже важливо) думку Європейського політикуму. Європарламент представляє по суті погляди громадян всіх країн Євросоюзу. У цьому сенсі це досить позитивний сигнал, який залишає знову двері ЄС відкритими, не зважаючи на спроби сьогоднішнього режиму в Україні створити перепони внутрішнього характеру», – зазначає експерт.
Як переконує Чалий, документ слід сприймати цілісно, а не аналізувати окремі його частини.
«Якщо читати текст в цілому, включно з преамбулою і згадати зміст документів, на які є посилання, то ми зрозуміємо, що ніяких кардинальних змін не відбулося. Підтвердилися три речі. Перше – двері до ЄС для України відкриті, друге – угода про асоціацію є дійсно механізмом, який наближає Україну до цієї мети, третє – образно кажучи, м’яч на полі України», – підсумовує експерт.
Однак, як уточнює Чалий, «це позитивний сигнал, але він не знімає тих проблем і серйозних меседжів», які звучали у бік України впродовж останнього часу.
«Не знімались жодні питання щодо проблем внутрішньополітичного розвитку в самій Україні», – підтверджує він.
Нагадаємо, 1 грудня Європейський парламент ухвалив резолюцію, у якій рекомендує Раді ЄС, Європейській комісії і Європейській службі зовнішньополітичної діяльності парафувати угоду про асоціацію між Україною та ЄС до кінця 2011 року.
Міністерство закордонних справ України позитивно відреагувало на ухвалення цих рекомендацій. «Сподіваємося, що цей обнадійливий сигнал буде врахований як в інших інституціях ЄС, так і на рівні країн-членів Європейського Союзу», – зазначили у МЗС.
Президент Віктор Янукович також зазначив, що "ухвалення рішень Європарламентом – це, безумовно, гарна новина для України".