НОВИНИ

МЗС подякувало Європарламенту за "обнадійливий сигнал"

Міністерство закордонних справ України вітає ухвалення рекомендацій Європейського парламенту щодо Угоди про асоціацію між Україною та ЄС. Про це повідомляє прес-служба МЗС.

«Ми вдячні за підтримку з боку Європейського Парламенту  євроінтеграційних прагнень нашої держави та за визнання Європарламентом того, що Україна є європейською державою і, відповідно до статті 49 Договору про ЄС, може подати заявку на членство в ЄС», - йдеться у повідомленні.

«Сподіваємося, що цей обнадійливий сигнал буде врахований як в інших інституціях ЄС, так і на рівні країн-членів Європейського Союзу», - зазначили у МЗС.

Відомство «повністю поділяє позицію Європейського Парламенту щодо важливості швидкого парафування цієї Угоди. Очікуємо на формалізацію рішення про завершення переговорів на найвищому рівні у рамках Саміту Україна-ЄС 19 грудня цього року у Києві».

«Також відзначаємо заклик Європейського Парламенту до підписання Угоди про асоціацію протягом І півріччя 2012 року та забезпечення подання до кінця 2012 року Європейському Парламенту та національним парламентам держав-членів ЄС усіх документів, що стосуються процесу ратифікації Угоди», - сказано у повідомленні.

У МЗС вважають, що це підтримає наявну динаміку в підготовці Угоди і дозволить якнайскоріше розпочати її практичну імплементацію.

МЗС України також вітає рекомендації Європарламенту в частині запровадження безвізового режиму між Україною і ЄС, а також позитивних наслідків укладення Угоди про асоціацію для зміцнення торговельно-економічних та інвестиційних контактів.

«Розраховуємо, що ця підтримка, яку висловив Європарламент, невдовзі перетвориться у конкретний результат на шляху до свободи руху українських громадян країнами ЄС та поступової інтеграції України до внутрішнього ринку ЄС», - наголосили у МЗС.

У повідомленні зазначається, що «в Україні з розумінням сприймають увагу зі сторони Європарламенту до процесів реалізації політичних та соціально-економічних реформ, зміцнення демократії і фундаментальних свобод, забезпечення верховенства права в нашій державі».

«У цьому контексті реалізація положень Угоди про Асоціацію з ЄС сприятиме досягненню пріоритетів розвитку України як європейської держави, яка прагне відповідати критеріям майбутнього членства в ЄС», - зазначили у МЗС.

Нагадаємо, 1 грудня Європейський парламент ухвалив резолюцію, у якій рекомендує Раді ЄС, Європейській комісії і Європейській службі зовнішньополітичної діяльності парафувати угоду про асоціацію між Україною та ЄС до кінця 2011 року.

При цьому Європарламент закликав українську владу забезпечити реалізацію прав екс-прем'єр-міністра, лідера партії «Батьківщина» Юлії Тимошенко та інших опозиційних лідерів брати участь у політичному процесі, в тому числі і в майбутніх виборах.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.