НОВИНИ

Європарламент виступив за парафування угоди з Україною до кінця року

Європейський парламент рекомендує Раді ЄС, Європейській комісії і Європейській службі зовнішньополітичної діяльності парафувати угоду про асоціацію між Україною та ЄС до кінця 2011 року. Відповідну резолюцію Європарламент прийняв на засіданні.

Цим рішенням він схвалив рекомендації, прийняті раніше комітетом Європарламенту із закордонних справ.

Європарламент рекомендує підписати угоду до липня 2012 року і підготувати необхідні для її ратифікації документи до кінця 2012 року.

Він також рекомендує надати Україні достатню фінансову, технічну і юридичну допомогу під час процесу імплементації положень угоди й розглянути створення консультаційної групи високого рівня, щоб допомогти Україні в її зусиллях за узгодженням законодавства зі стандартами ЄС.

Крім того, у резолюції наголошено на необхідності зміцнення співробітництва з Україною в сфері захисту прав людини, визначення механізмів контролю за виконанням нею зобов'язань, які вона може взяти на себе угодою про асоціацію.

Європарламент підкреслює важливість ратифікації Україною Римського статуту Міжнародного кримінального суду в процесі конституційної реформи та розширення міжпартійного діалогу України і ЄС.

У рамках угоди пропонується зміцнювати співробітництво в енергетичній сфері, укладати нові угоди для забезпечення поставок енергоносіїв, у тому числі для забезпечення надійної і диверсифікованої системи транзиту нафти й газу, а також забезпечити спільний механізм реагування у випадку порушення або переривання поставок нафти й газу з Росії.

Резолюція передбачає встановлення конкретних строків для запровадження безвізового режиму між Україною і ЄС за умови, що Україна виконує всі технічні критерії, викладені в плані дій з лібералізації візового режиму з ЄС.

Пропонується також увести спеціальні заходи протягом чемпіонату Європи з футболу в 2012 році з метою використання цієї події як випробувального терміну безвізового режиму.

Нагадаємо, саміт Україна ЄС, на якому планується парафування угоди про асоціацію, запланований на 19 грудня.  

Водночас президента Віктора Януковича офіційно запросили на саміт ЄврАзЕС, який відбудеться 19 грудня в Москві.

Сам Янукович заявив, що 19 грудня він перебуватиме там, де йому необхідно бути. 

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.