В Україні за останні два роки майже удвічі побільшало прихильників незалежності

17 Серпня 2013, 12:13

За словами Балакірєвої, 2001 року за незалежність проголосували б 56% населення, а проти – 28%. Решта респондентів вагалися з відповіддю. 2011 року, коли відзначали 20-річчя незалежності, тих, хто голосував би проти незалежності, виявилося, як і раніше, 28%, а тих, хто проголосував би за незалежність, – значно менше, ніж 2001 року, навіть менше половини опитаних – 47%, і дуже багато було тих, хто не визначився. 2013 року напередодні чергової річниці незалежності за неї проголосувало б 61% населення – це значно більше, ніж у 2001 році і майже в 1,5 рази більше, ніж два роки тому.

"Характерно, що опитування проводилося серед громадян у віці до 18 років, і для частини молодих людей альтернативи незалежності немає, оскільки вони народилися вже в незалежній країні, бо для них це питання звучить як не до кінця зрозуміле", – зазначила Балакірєва.

Не підтримує незалежність 21% опитаних. Близько 18% вагаються або взагалі не голосували б на такому референдумі – це пасивна частина соціуму, яка вважає, що в країні і без них вирішаться всі питання", – підкреслила голова правління Українського інституту соціальних досліджень.

Чим вищий рівень освіти, тим вища у людей готовність підтримати незалежність України. Серед тих, хто має не лише вищу освіту, але і вчений ступінь, показник такої підтримки – 86%. Що стосується матеріального становища людей, залежність тут – так само однозначна, як і за рівнем освіти: чим вищий у людей матеріальний стан, тим більшою мірою вони підтримують незалежність.

"Висновок очевидний: чим комфортніше живеться людям в країні, тим більшою мірою вони готові підтримати країну як таку, а також формування держави. І цей висновок підтверджується нашим аналізом: ми ставили питання людям, наскільки вони зацікавлені будувати долю з Україною, жити в цій країні, розвивати її – або вони все-таки хотіли б переїхати в іншу. У людей, які відповіли, що хотіли б виїхати із країни, рівень підтримки незалежності України дещо нижчий, хоча і становить 51%. Серед тих, хто стверджує, що не виїжджав би з країни, на підтримку її незалежності виступили 64%", – констатувала Балакірєва.

Як повідомлялось, згідно з результатами соцопитувань 69% українців вважають, що влада розвиває Україну «у неправильному напрямку».

Читайте також: Влада і правоохоронна система остаточно втратили довіру українців