В Україні з’явиться експериментальний театральний клуб NASHі.etc

14 Листопада 2023, 11:09

Під час війни Романа Соутус, американка українського походження, акторка, режисерка і продюсерка заснувала театральний інкубатор на зразок нью-йоркського авангардного театру La MaMa, який відіграв значну роль у кар’єрі багатьох відомих митців.

За цією моделлю в Україні запустили новий формат театру — експериментальний театральний клуб NASHі.etc, який надаватиме незалежним митцям можливості та інструменти, аби втілювати їхні творчі ідеї та створювати власні мистецькі проєкти.

Засновницями NASHi.etc є театральна режисерка, акторка і продюсерка українського походження Романа Соутус та Софія Ющенко, виконавча директорка театру. NASHi.etc стануть партнерами театру La MaMa в Україні, а його художня керівниця, Міа Ю, входить до консультаційної групи, яка зокрема братиме участь у майбутніх навчальних воркшопах та інших подіях українського експериментального театру.

Читайте також: Театральне життя України під час війни. Рік 2023

Романа Соутус зазначає: «Понад усе я хочу аби українські історії були почуті, і, на мою думку, театр — прекрасне місце для цього. Ми маємо на меті розвивати сучасний український театр, стимулюючи митців до експериментів і пошуку нових сучасних підходів до театру, надаючи простір для навчання і практики, а також представлення на міжнародному рівні».

NASHі.etc не має місця чи стандартного амплуа; це буде акселератор нових, сміливих талантів, які розвиватимуть в Україні сучасну і незалежну театральну спільноту. Роль NASHi.etc — допомагати митцям втілювати їхні творчі ідеї, надаючи локацію, обладнання, інформаційну та організаційну підтримку, супровід експертів і міжнародне представлення. У NASHi.etc це називають ко-продакшном.

Експеримент — це те, що насамперед відрізнятиме NASHi.etc. Окрім сучасних форматів і більшої творчої свободи, це досягатиметься шляхом міждисциплінарної співпраці. У NASHi.etc відкриті не лише до театральних, а й до будь-яких митців, щоб зробити театральну спільноту більш інтегрованою в ширший процес українського культурного відродження.Так, наприклад, Andrii Barmalii x Yevheniia Vidishcheva поєднують музику з сирими документальними текстами та тілесним перформансом, Dima Levytskyi створює аудіопрогулянки містом, а Тіньова — через створення тіней грають з формами і значеннями. У NASHi.etc творчі колективи поєднуватимуть різні жанри, дисципліни та підходи, аби створити для глядачів новий унікальний досвід.

Читайте також: Дорогу аматорам: як непрофесійні театри впливали на українську культуру 100 років тому

Окрім того, жива трансляція є невід’ємною частиною історії NASHi.etc, аби запропонувати глядачам з усього світу дивитися шоу в прямому ефірі. Перша вистава транслюватиметься наживо онлайн та у Нью-Йорку в театрі La MaMa.

18 листопада у Будинку кіно відбудеться прем’єра першої вистави. Кабаре На Кордоні об’єднає відразу п’ять творчих груп: театрально-музичний ансамбль Schmalgauzen, театр тіней «Тіньова», проєкт Andrii Barmalii x Yevheniia Vidishcheva, Dima Levytskyi та AMÆNTES, створюючи унікальний кабаре-перфоманс на тему перетину кордонів.

Автор:
Тиждень