В Україні реабілітували десятьох отаманів Холодного Яру

14 Грудня 2016, 22:32

Суд реабілітував останніх із засуджених радянською владою до розстрілу 10 отаманів самопроголошених державних утворень часів УНР – Холодного Яру. Про це повідомив генеральний прокурор України Юрій Луценко в Facebook.

«Сьогодні за поданням Київського обласного прокурора суд реабілітував останніх із засуджених радянською владою до розстрілу отаманів Холодного Яру – І. Грисюка – Гайового, М. Куценка, Г. Олійника, І. Мельниченка, П. Олійника, М. Забудського, П. Троценка, П. Савенка, К. Ніколаєнка, Г. Галущенка», – повідомив Луценко.

«Суд встановив, що обвинувачення, яке сформульоване у вироку трибуналу, вказує на те, що холодноярці засуджені за боротьбу, в тому числі і збройну, проти радянської влади, за прагнення створення незалежної Української держави, за участь у збройних загонах Української народної республіки та інші дії, які стверджують їх участь у боротьбі за незалежність України.  Відтак, керуючись Конституцією і законами Української держави, всі наші герої Холодного Яру – реабілітовані», – наголосив генпрокурор.

Як повідомлялося, у жовтні Апеляційний суд Київської області  реабілітував  холодноярських отаманів, які боролися за незалежність України і загинули під час спроби звільнення з Лук'янівської в'язниці

Довідка:

Холодноярська Респyбліка проіснували з 1919  по 1922 роки    на землях у Чигиринському повіті Київської губернії (нині Чигиринському районі Черкаської області). 2 лютого 1923 року холодноярців, які боролися за незалежність України та проти радянської окупації, засудили до розстрілу. 9 лютого 1923 року о 8:30 у Лук'янівській в'язниці м. Києва засуджені підняли повстання, захопили 14 рушниць із набоями та іншу зброю. Майже чотири години серед Києва точився бій, під час якого повстанці загинули.

Нагадаємо, з цього навчального року учні 10-11 класів навчаються за новими програмами з історії України. Виділено в окремі теми Українську революцію 1917-1921 років. Тепер період масових репресій та великого терору в Україні здобув назву – «Встановлення й утвердження радянського тоталітарного режиму (1921-1939 рр.)».