В СБУ заявляють, що знайшли нові обставини у справі ЄЕСУ

14 Жовтня 2011, 10:18

Нагадаємо, СБУ порушила кримінальну справу проти Тимошенко за діяльність на посаді керівника корпорації «Єдині енергетичні системи України» (ЄЕСУ) у 1995-96 роках. За версією слідства, Тимошенко за допомогою тодішнього прем’єра Павла Лазаренка переклала борги ЄЕСУ перед Росією на Кабінет Міністрів України.

На запитання, чому справу порушено через 15 років після події можливого злочину, Дерев’янко відповів: «У червні цього року надійшов лист-вимога Міністерства оборони Російської Федерації до кабінету Міністрів України щодо погашення боргу. Кабінетом Міністрів України було проведено перевірку з цього приводу. Матеріали перевірки були направлені до Служби безпеки, в результаті було порушено дану кримінальну справу», – зазначив Дерев’янко.

Він запевнив, що справу проти Тимошенко порушено за обставинами,  які не досліджувалися у попередній справі по ЄЕСУ, що була остаточно закрита Верховним судом у 2006 році.

Справу порушено за 191-ю статтею Кримінального кодексу, що передбачає покарання до 12 років ув’язнення, сказав Іван Дерев’янко.

Натомість у партії Тимошенко заявляють, що справа сфабрикована з метою якнайдовшого її утримання за ґратами та посилення тиску на опозицію.