НОВИНИ

В уряді Росії здивовані, що їхній лист використали для нової справи Тимошенко

Для Москви використання листів російського міністра для відкриття нової кримінальної справи стосовно екс-прем’єр-міністра Юлії Тимошенко - велика несподіванка.

Про це пише газета «Коммерсанть-Україна» в матеріалі «Не сидит без дела» з посиланням на власні джерела в уряді Росії.

«Ми ніколи не підтримували Київ у переслідуванні Тимошенко і особливо - в прив'язці цих кримінальних справ з контрактами між «Газпромом» і «Нафтогазом». Ми не раз давали українцям це зрозуміти, причому по всіх каналах. Ніхто і не міг припустити, що лист буде використано саме так», – зазначив співрозмовник.

Крім цього, в уряді Росії наявність якого-небудь наміру в діях Москви заперечують.

«Міноборони просто виконувало свою роботу і стягувало борги. Цим і лише цим пояснюються дії відомства», - заявив прес-секретар прем'єра РФ Дмитро Пєсков.

Нагадаємо, у четвер, 13 жовтня, СБУ оголосила про порушення нової кримінальної справи стосовно екс-прем'єр-міністра України Юлії Тимошенко за покладання боргів корпорації «Єдині енергетичні системи України» на державний бюджет. Слідство звинувачує Тимошенко в тому, що вона перевела борг ЄЕСУ перед Міноборони Росії на суму $405 млн 500 тис. на державний бюджет України.

Підставою для порушення даної кримінальної справи став лист міноборони Росії.

Зокрема, у червні поточного року відомство звернулося до Кабміну з вимогою погасити заборгованість ЄЕСУ.

«В результаті неналежного виконання угод (від 1996 і 1997 року – Ред.) загальна сума непогашеної заборгованості корпорації ЄЕСУ перед міністерством оборони Російської Федерації становить $405,5 млн. Прошу вас розглянути питання про погашення існуючої заборгованості», - йдеться в листі Міноборони РФ, датованому 10 червня.

Як відомо, 11 жовтня Печерський районний суд Києва засудив Тимошенко до семи років в'язниці за перевищення повноважень при укладанні газових контрактів з Росією 2009 року та зобов'язав відшкодувати Національній акціонерній компанії «Нафтогаз України» 1,5 млрд грн збитків, завданих унаслідок їх укладання.

З критичними заявами у зв’язку з вироком Тимошенко виступили Європейський СоюзСША, Міністерства закордонних справ Німеччини, Франції, Чехії, Великої Британії, Австрії, Канади, Італії, Польщі та інших держав.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.