В СБУ назвали кількість українських громадян, які є заручниками у бойовиків та ув’язненими у Росії

6 Травня 2017, 11:00

Станом на суботу, 6 травня, 128 громадян України перебувають в заручниках у бойовиків, ще десятеро ув'язнені в Росії. Про це заявив радник голови СБУ Юрій Тандіт. 

"На сьогоднішній день 128 осіб незаконно утримується в Донецьку і Луганську, ще десятеро в Росії. Ми знаємо про кожну людину все детально, ми спілкуємося з рідними, близькими, але за останні півтора року тема максимально заполітизована. Ми розуміємо, що ухвалюються рішення в Кремлі, хоча кількість звільнених або знайдених зростає", — сказав він. 

Раніше українська сторона заради звільнення заручників запропонувала як компромісний варіант залучити до процесу засвідчення підписів офіс Уповноважного ВР з прав людини, процедура проходитиме під моніторингом ОБСЄ, місія якої напряму залучена до мінського процесу. 

Про це повідомила перший віце-спікер Верховної Ради, представник України в гуманітарній підгрупі Тристоронньої контактної групи Ірина Геращенко в Facebook. 

Також вона додала, що тих, кого ОРДЛО вимагає передати для звільнення – понад 600 чоловік. За словами Геращенко, з цих 600 осіб 30 не мають ніякого відношення до АТО, 60 проходять по надважким злочинам і не підлягають амністії, а серед 500 залишилися кілька сотень, які не хочуть переходити на окуповані території. 

Раніше повідомлялося, що терористи утримували 126 полонених українців.

Нагадаємо, 26 квітня в Мінську відбулося засідання Тристоронньої контактної групи. Сторони домовилися про верифікацію відмови громадян від переміщення на непідконтрольну Україні частину Донбасу.