НОВИНИ

Геращенко розповіла про зрушення у питанні звільненні заручників

Кількість полонених зросла до 126 за рахунок цивільних осіб.

Кількість заручників, яких утримують терористи на Донбасі, зросла до 126 за рахунок цивільних осіб. Про це повідомила перший віце-спікер Верховної Ради, представниця України в гуманітарній підгрупі Тристоронньої контактної групи Ірина Геращенко.

За її словами, цього разу вдалося привезти родинам заручників листи від їхніх близьких із Макіївської колонії.

«Ніколи не писала це (бо така була домовленість, і ми нічого не робимо, аби не погіршити становище хлопців), але і раніше нам кілька разів вдавалося саме через мінську групу передати листи в Макіївську колонію хлопцям, але попри домовленості отримати зворотні листи для родичів, такої можливості до сьогодні представники ОРДіЛО нам не давали. Ми раді, що родини сьогодні отримають листи від рідних», - зазначила Геращенко.

Читайте також: Звільнення полонених. Україна у Мінську запропонує розділити списки заручників на чотири категорії

Також під час засідання йшлося про залучення Червоного Хреста до передачі посилок від рідних.

«Ще більш важливі певні крихкі просування в питанні звільнення заручників . На жаль, в списку заручників , які дає нам СБУ, вже 126 осіб, кількість незаконно утримуваних зросла за рахунок цивільних. Тих, кого ОРДЛО вимагає передати заради звільнення — більше 600 осіб. 30 з них не мають жодного відношення до АТО, 60 проходять за надважкими злочинами і не підлягають амністії — і це найболючіші питання дискусії», - пояснила віце-спікер.

«А серед 500 інших, що їх запитує ОРДіЛО, кілька сотень не бажають переміщатися на окуповані території. ОРДЛО категорично відмовилися від залучення МКЧХ і ООН до процесу збору цих відмов, хоч два місяці до того обговорювали і наполягали на місії ООН. Українська сторона заради звільнення заручників запропонувала як компромісний варіант залучити до процесу засвідчення цих підписів офіс Уповноваженого ВР з прав людини, процедура проходитиме під моніторингом ОБСЄ, місія якої напряму залучена до мінського процесу. Дуже сподіваюся, що процес збору цих підписів нарешті розпочнеться, сьогодні ці компромісні пропозиції були узгоджені усіма», - наголосила Геращенко.

Вона додала, що на засіданні йшлося про необхідність залучення МКЧХ до ідентифікації загиблих.

Нагадаємо, 12 квітня у Мінську відбулося засідання Тристоронньої контактної групи. З-поміж іншого, сторони обговорювали питання звільнення заручників.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.