В РПЦ заявили, що Константинополь планує повернути собі понад 20 українських монастирів та храмів

24 Листопада 2018, 17:45
Глава синодального Відділу зовнішніх церковних зв'язків РПЦ митрополит Іларіон заявив, що Константинопольський патріархат має намір повернути собі понад 20 церковних споруд на Україні, що належали йому до кінця XVII століття. Про це пише російський "Інтерфакс".

 

"Константинопольський патріархат, готуючи … автокефалію (для України – ред.), у томосі про автокефалію має намір викласти власні права і відновити всі ті ставропігії, які колись історично Константинополь мав в Україні, а їх було досить багато в різний час", – заявив він.

 

За словами Іларіона, йдеться про монастирі, храми, різні будівлі, в цілому список містить понад 20 об'єктів.

 

Як повідомлялося, 18 жовтня спікер Верховної ради України Андрій Парубій підписавзаконопроект №9208 про передачу Андріївської церкви Константинополю. 

 

Нагадаємо, 11 жовтня синод Вселенського патріархату підтримав продовження надання автокефалії України. Також Синод Вселенського патріархату зняв анафему з патріарха Української православної церкви Київського патріархату Філарета та предстоятеля Української православної автокефальної церкви Макарія, а також – визнав незаконною анексію Київської Митрополії Російською Церквою в 1686 році.

 

Патріарх Філарет повідомив, що найближчим часом скличе Об'єднавчий Собор, за результатами якого Вселенський Патріарх прийме рішення про надання Томосу про автокефалію.

 

Додамо, що 17 квітня Порошенко повідомив, що написав офіційне звернення до Вселенського патріарха щодо надання автокефалії Православній Церкві в Україні. 19 квітня Верховна Рада підтримала за основу та в цілому проект постанови "Про підтримку звернення Президента України до Вселенського Патріарха Варфоломія про надання Томосу про автокефалію Православної Церкви в Україні". За відповідні рішення проголосували 268 депутатів.