В розвинутих країнах світу зростає довготермінове безробіття

19 Вересня 2011, 22:37

Дослідження ОЕСР, яке охопило найзаможніші країни світу, свідчить, що хоча середній обсяг безробіття поступово зменшується, частка безробітних, які шукають роботу більше року збільшилась з24.2% до 32.4% між 2009 та 2010 роками.

Найгірша ситуація простежувалась в Іспанії (з 30.2 до 45.1%), Ірландії (29 до 49%) та Великій Британії (24.5% до 32.6%). На противагу цим країнам, Німеччина виявилась єдиною, де довготермінове безробіття зменшилось.

Коментуючи результати дослідження, генеральний секретар ОЕСР Анхель Гурріа заявив, що така ситація є особливим викликом для людей, які намагаються відновити свою трудову діяльність після перерви.

«Ми знаємо з попередніх рецесій, що може знадобитись багато років для того, щоб послабити збільшення довготермінового безробіття. І в той же час люди, які довгий час не мають роботи, мають високий ризик бідності», – додав Гурріа.

В звіті також зазначається, що якщо безробіття найбільше зростає серед молоді та довготермінових безробітних, то система соціального захисту цих груп є найменш ефективною: «безробітна молодь та інші безробітні з малим досвідом або взагалі без досвіду та люди, які довгий час не мають роботи, отримують менше пільг у звязку з безробіттям, ніж інші безробітні». Слабко захищеним від довготермінового безробіття є також середній клас.

Така ситуація йде в контексті непевного та повільного економічного одужання Європи. Так, опублікований Євростатом звіт, показує, що кількість безробітних в другому кварталі 2011 року загалом по Європі збільшилась на 0,2%.