В опозиції переконують, що незаконні оборудки з Росією щодо ГТС будуть скасовані

1 Травня 2013, 23:52

"Ми хочемо партнерських стосунків, але зразу попереджаю, що після або строкових, або дострокових президентських виборів в – Україні, після того, коли буде змінена влада, все повернеться на свої місця", – сказав він.

"Тому ми закликаємо наших російських партнерів не брати участь в будь-яких незаконних оборудках, які зараз проводяться чи то українським урядом, чи то українським президентом", – закликав Яценюк.

"Якщо вони підуть на те, щоб через незаконну приватизацію отримати право власності на українську ГТС – я вже зараз можу заявити, що це буде скасовано, і власність буде повернута", – пообіцяв лідер фракції "Батьківщина".

Він уточнив, що законом про приватизацію ГТС влада хоче вивести з переліку об’єктів, які не підлягають приватизації, всю українську газотранспортну систему та унікальні сховища, "і фактично вивести з приватизації всі об’єкти державної власності, які видобувають нафту й газ, і передати право щодо управління і розпорядження цими об’єктами від парламенту до Кабінету міністрів".

"Це шлях, як вкрасти залишки енергетичних активів України. Вони пішли фактично за білоруським сценарієм, де Російська Федерація отримала повний контроль над білоруською газотранспортною системою", – запевнив Яценюк.

"Цей закон є неприйнятним", – наголосив він.

Яценюк нагадав, що свого часу з ЄС було підписано меморандум щодо модернізації української ГТС.

"Будь ласка, є українська ГТС, ми її модернізуємо разом із європейськими партнерами, якщо Росія хоче брати участь в цьому процесі – ми запрошуємо наших російських партнерів. Тільки власність залишиться українською! Експлуатуємо разом", – запропонував голова фракції "Батьківщина".

"Росіяни мають, напевно, таємні домовленості з українським урядом, щоб фактично через механізми чи то тіньової приватизації, чи то тіньової оренди стати власниками української ГТС. Ми категорично проти цього", – наголосив він.

"Для цього ми будемо зараз залучати наших європейських друзів… І сподіваюсь, що наші європейські партнери допоможуть, щоб Україна лишилася власником ГТС, щоб пройшла модернізація цієї ГТС, щоб експлуатація була з врахуванням, у першу чергу, українських інтересів", – сказав опозиціонер.

Оскільки просто блокування парламенту тут навряд чи допоможе, то, за словами Яценюка, "будуть напрацьовуватися різні механізми", зокрема – й вестимуть переговори з більшістю.

Як повідомлялось, опозиція заявила про намагання уряду Азарова здати українську ГТС Росії.

Перед тим Кабмін запропонував Верховній Раді дозволити приватизацію держпідприємств, дочірніх підприємств Нафтогазу, які займаються транспортуванням газу магістральними трубопроводами і зберіганням його в підземних сховищах. Про це йдеться в законопроекті 2937 від 26 квітня «Про внесення змін до деяких законодавчих актів з метою реформування НАК ««Нафтогаз України».

За словами посла Росії в Україні Міхаіла Зурабова, Росія у разі створення двостороннього газотранспортного консорціуму візьме зобов'язання транспортувати щонайменше 60 млрд куб. м газу через українську газотранспортну систему. 

Позначки: