НОВИНИ

Кабмін пропонує Раді дозволити приватизацію Нафтогазу

Кабмін запропонував Верховній Раді дозволити приватизацію держпідприємств, дочірніх підприємств "Нафтогазу", що займаються транспортуванням газу по магістральних трубопроводах і зберіганням його в підземних сховищах. Про це йдеться в законопроекті 2937 від 26 квітня "Про внесення змін до деяких законодавчих актів з метою реформування НАК" Нафтогаз України".

Проектом закону пропонується внести зміни до закону про трубопровідний транспорт і дозволити приватизацію, у разі якщо таке рішення буде прийнято Кабміном.

Крім того, за рішенням уряду, згідно з проектом закону, може здійснюватися відчуження основних фондів, акцій та часток у статутному капіталі державних підприємств, що здійснюють діяльність з транспортування газу магістральними трубопроводами і зберігання в підземних сховищах.

Також пропонується дозволити передачу основних фондів акцій і часток таких підприємств з балансу на баланс, в концесію, оренду, лізинг, заставу, управління, до статутного фонду інших юридичних осіб, та вчинення інших правочинів, що можуть призвести до відчуження основних фондів, акцій і часток .

Уряд крім цього пропонує внести зміни до закону "Про приватизацію державного майна" і дозволити оренду об'єктів магістрального трубопровідного транспорту.

Нагадаємо, національна акціонерна компанія "Нафтогаз України" завершила 2012 рік із чистими неконсолідованими збитками 10,27 млрд гривень.

Як відомо, урядова програма активізації розвитку економіки на 2013-2014 рр.. припускає надходження від приватизації в обсязі 10,9 млрд грн в 2013 році із збільшенням до 17 млрд грн 2014 року

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.