НОВИНИ

Опозиція заявляє про намагання уряду Азарова здати українську ГТС Росії

Три опозиційні партії ВО «Батьківщина», УДАР і ВО «Свобода» обурені законопроектом «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України з метою реформування Національної акціонерної компанії «Нафтогаз України»», який Кабінет міністрів 26 квітня подав до Верховної Ради.

«Уряд хоче приватизувати, а точніше – вкрасти об’єкти державної власності – газотранспортну систему, видобувні підприємства по нафті і газу та газосховища», – заявив голова фракції ВО «Батьківщина» Арсеній Яценюк журналістам у Сумах перед початком маршу «Вставай, Україно!».

«Мова зараз навіть не іде про приватизацію ГТС – йдеться про те, що вони хочуть через рішення Кабінету міністрів або собі передати цю ГТС, або передати її сусідній державі без будь-якого конкурсу, без будь-якої відкритої процедури», – обурився лідер фракції «Батьківщина».

Водночас, в УДАРі заявили, що зареєстрований у Верховній Раді проект закону про внесення змін до деяких законодавчих актів України з метою реформування Національної акціонерної компанії «Нафтогаз України» відкриває дорогу до ручного управління ринком та стратегічними підприємствами галузі.

«Уряд свідомо маніпулює зобов’язаннями перед Європою. Замість того, щоб подавати законопроекти про конкретні реформи, кабмін подає проекти, які дозволять йому отримати контроль над ринком. Це напряму суперечить цілям та політиці Європейського Союзу», – наголошують у партії.

«Окрім того, це суперечить існуючому законодавству, яке забороняє здачу в оренду стратегічних підприємств, в першу чергу – ГТС», – підкреслив заступник голови партії Віталій Ковальчук.

«В Європі мають знати, що під виглядом європейських реформ українська влада сьогодні протягує чергові інструменти дерибану країни», – додали в УДАРі.

«26 квітня 2013 року режим Януковича нарешті виклав на папері те, на що натякав останні кілька місяців – своє намагання здати Росії українську газотранспортну систему. Уряд Азарова подав до Верховної Ради законопроект «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України з метою реформування Національної акціонерної компанії «Нафтогаз України» (реєстраційний №2937), який, у разі ухвалення, призведе до втрати Україною контролю над своєю газотранспортною системою», – заявляє у свою чергу ВО «Свобода».

«Цей законопроект пропонує широкий спектр варіантів передачі Росії контролю над українською ГТС – від оренди до безкоштовної «приватизації», використовуючи спеціально підготовлений під це «міжнародний договір»», – наголошують у «Свободі».

«Після багатьох місяців спекуляцій з приводу ГТС режим Януковича офіційно підтвердив своє бажання відмовитися від контролю над українською газотранспортною системою на користь Кремля, тим самим вчинивши державну зраду, оскільки передача Російській Федерації української ГТС поставить жирний хрест на будь-яких кроках України до енергетичної незалежності. Це пряма зрада національних інтересів, а всі ініціатори цих законодавчих змін, як і всі ті, хто своїми голосами у Верховній Раді підтримає цей законопроект, є державними зрадниками», – йдеться у заяві партії.

«Режим Януковича вкотре продемонстрував, що готовий поступитися стратегічними інтересами нашої держави в обмін на чергові подачки з боку Кремля, які дозволять продовжити панування в Україні кримінальної олігархії та захистять її шкурні інтереси», – підкреслили у «Свободі».

Партія закликає усі політичні сили об’єднати зусилля і не допустити ухвалення цього законопроекту в парламенті.

Як повідомлялося, Кабмін запропонував Верховній Раді дозволити приватизацію держпідприємств, дочірніх підприємств Нафтогазу, які займаються транспортуванням газу магістральними трубопроводами і зберіганням його в підземних сховищах. Про це йдеться в законопроекті 2937 від 26 квітня «Про внесення змін до деяких законодавчих актів з метою реформування НАК ««Нафтогаз України».

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.