Ще шістьом членам Меджлісу вручили протоколи про «організацію діяльності суспільного або релігійного об'єднання, щодо якого прийнято рішення про припинення його діяльності». Про це розповів заступник голови Меджлісу кримськотатарського народу Наріман Джелялов, повідомляє "Крим.SOS".
«Сьогодні шестеро членів Меджлісу були в Центрі з протидії екстремізму в Сімферополі. Перед цим отримавши протоколи про адміністративне правопорушення. Ще троє – не ходили. Двоє, як відомо, вже засуджені», – розповів Джелялов.
За словами адвоката Джеміль Темішева, на наступному тижні по цих справах відбудеться судове засідання, на якому буде винесено рішення.
«На бесіду викликали близько п'яти-шести осіб. На них були складені протоколи. Судове засідання відбудеться вранці у вівторок», – сказав Темишев.
Джеляль пояснив, що 22 вересня в будинку Ільмі Умерова в Бахчисараї зібралися більше десяти членів Меджлісу. За словами Нарімана Джелялова, метою зібрання було привітати по скайпу голову Меджлісу Рефата Чубарова з днем народження.
«Саме цю ситуацію співробітники прокуратури, спираючись на рапорти співробітників РВВС, які, швидше за все, чергували біля будинку Умерова, розцінили як збори Меджлісу», – розповів перший заступник голови.
Джеляль також уточнив, що зібралися в будинку Ільмі Умерова члени Меджлісу не приймали ніяких рішень.
«Після того як «Верховний суд» Криму заборонив Меджліс, Рефат Чубаров оприлюднив рішення Меджлісу про введення надзвичайного режиму діяльності всіх органів національного самоврядування кримських татар. Тоді ж було оприлюднено розпорядження, згідно з яким діяльність Меджлісу здійснюється на материковій Україні, а всі рішення приймаються головою Меджлісу і особливою нарадою Меджлісу. До її складу входять власне сам голова, Мустафа Джемілєв і ті члени Меджлісу, які перебувають на материковій Україні. Саме ця нарада 22 вересня зібралася в Києві і приймала рішення», – пояснив він.
Як повідомлялося, в четвер, 29 вересня, Верховний суд РФ остаточно визнав законною заборону діяльності Меджлісу кримських татар на території Росії як "екстремістської організації". Таким чином, була відхилена апеляційна скарга представників Меджлісу.
26 квітня підконтрольний Росії "Верховний суд" Криму заборонив Меджліс, визнавши його екстремістською організацією. Ініціатором процесу була так званий прокурор Криму Наталія Поклонська, вона заявила, що Меджліс нібито співпрацює з організацією "Хізб ут-Тахрір", визнаною в РФ терористичною.
За словами голови Меджлісу Рефата Чубарова, з набуттям чинності рішення Верховного суду Російської Федерації про заборону діяльності Меджлісу кримськотатарського народу під загрозу ув’язнення підпадають до 3 тисяч членів цієї організації.