НОВИНИ

Після заборони Росією Меджлісу під загрозою ув'язнення опиняться майже 3 тисячі людей – Чубаров

За участь у "забороненій організації", за словами Чубарова, можна потрапити за ґрати на 6 років.

З набуттям чинності рішення Верховного суду Російської Федерації про заборону діяльності Меджлісу кримськотатарського народу під загрозу ув’язнення підпадають до 3 тисяч членів цієї організації. Про це повідомив голова Меджлісу кримськотатарського народу, народний депутат Рефат Чубаров на прес-конференції в п'ятницю, 30 вересня, в Києві.

«З того моменту, я думаю, що це буде сьогодні або завтра, як це рішення набуде чинності, всі, хто живе на території РФ при згадці назви Меджлісу кримськотатарського народу повинні додавати “організація, заборонена в РФ”, а кожен, хто буде позиціонувати себе як член такої організації, може бути притягнутий до кримінальної відповідальності. Загроза зараз нависла над 2,5-3 тис. людей – це все члени Меджлісу різних рівнів», – сказав Чубаров.

Він також зазначив, що покарання за участь у такій забороненій організації становить від 2 до 6 років ув'язнення, а дії, які можуть кваліфікуватися як «організація діяльності забороненої в РФ організації» – від 6 до 10 років.

Як повідомлялося, в четвер, 29 вересня, Верховний суд РФ остаточно визнав законною заборону діяльності Меджлісукримських татар на території Росії як "екстремістської організації". Таким чином, була відхилена апеляційна скарга представників Меджлісу.

26 квітня підконтрольний Росії "Верховний суд" Криму заборонив Меджліс, визнавши його екстремістською організацією. Ініціатором процесу була так званий прокурор Криму Наталія Поклонська, вона заявила, що Меджліс нібито співпрацює з організацією "Хізб ут-Тахрір", визнаною в РФ терористичною.

Європарламент засудив такі дії Росії. Крім того, в ООН закликали російський суд скасувати заборону Меджлісу.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.