В Одесі у 32 школах навчання ведеться російською, у 38 – українською мовою

16 Жовтня 2012, 15:57

Як зазначає прес-служба, решта 54 школи (43,5%) мають і російські, і українські класи.

Водночас Одеська міськрада публікує результати опитування батьків на тему мови навчання їхніх дітей у школах і дитсадках міста.

2012-2013 навчальному році в школах, де до прийняття Програми збереження і розвитку російської мови викладання велося українською мовою, відкрито 34 перших класи з російською мовою навчання. У цьому ж навчальному році батьки 48% першокласників вибрали в якості мови навчання для своїх дітей російську, 52% – українську.

В цілому ж міськрада на тему вибору мови навчання опитала більше 100 тис. батьків дітей у 123 школах та 116 дитячих садках міста.

«В одеських школах створені всі умови для забезпечення освітнього процесу російською мовою: закуплені підручники, методична і художня література російською мовою. Крім цього, міське управління отримало більше 100 тисяч заяв батьків про вибір мови навчання їхніх дітей у школах і дитячих садках. Загальний аналіз зібраних даних показав: 4% батьків учнів, які навчаються українською мовою в усіх школах міста, побажали продовжити навчання дітей російською мовою і третина батьків дошкільнят, які виховуються в групах з українською мовою навчання, висловили бажання продовжити навчання російською», – зазначила віце-мер Одеси з гуманітарних питань Олена Павлова.

Нагадаємо, раніше заступник начальника Управління освіти Одеської міськради Вікторія Іщенко повідомила, що 52% батьків написали заяви, в яких висловилися, щоб їхніх дітей навчали державною мовою, а 48% обрали для своїх дітей російську мову навчання.

Як відомо, у липні 2011 року Одеська міськрада дозволила 78 школам й 120 дошкільним установам вести навчання українською і російською мовами.

8 квітня 2011 року Одеська міськрада затвердила програму розвитку та збереження російської мови в місті до 2015 року. На реалізацію програми депутати міськради в ході засідання сесії в п'ятницю виділили з бюджету Одеси 805 тисяч грн. Програма передбачає уведення у школах російської мови навчання, використання російської мови при розміщенні табличок з назвами вулиць і вивісок, в кінопрокаті, на телебаченні і радіо, а також у питаннях захисту прав споживачів та інших сферах.