НОВИНИ

Одеська влада виділила майже мільйон на розвиток російської мови

Одеська міська рада затвердила програму розвитку та збереження російської мови в місті до 2015 року. На реалізацію програми депутати міськради в ході засідання сесії в п'ятницю виділили з бюджету Одеси 805 тисяч грн.

Програма зокрема передбачає ряд новацій у галузі освіти, в результаті чого збільшиться кількість російськомовних шкіл, батьки зможуть вибирати мову навчання для своїх дітей, а російська мова буде визначена як одна з мов навчального процесу.

У програму включені закупівля для шкіл і бібліотек літератури російською мовою, відновлення практики обов'язкових шкільних екскурсій у Літературний музей, проведення загальноміського конкурсу вчителів російської мови і літератури.

Крім того, програма охоплює питання використання російської мови при розміщенні табличок з назвами вулиць і вивісок, в кінопрокаті, на телебаченні і радіо, а також у питаннях захисту прав споживачів та інших сферах.

Один із співавторів програми депутат від ПР Олексій Косьмін повідомив, що дана програма приймається не на підставі існування лінгвістичних проблем, а через порушення прав людини.

За даними розробників програми, необхідність створення програми розвитку російської мови в Одесі пов'язана з тим, що понад 200 тисяч одеситів висловилися на підтримку російської мови в ході проведеної в 2007 році громадської акції «Я говорю по-русски!». «Це - воля нашого населення», - заявив Косьмін.

За необхідність голосування за дану програму висловилися представники всіх партій, окрім Фронту змін. Після прийняття цієї програми мер Одеси Олексій Костусєв, задоволений емоційно заявив: «Сьогодні я щасливий!»

Нагадаємо, Костусєв на першому засіданні нового виконавчого комітету Одеської міськради заборонив депутатам звертатися до нього українською мовою. Депутати одноголосно ухвалили рішення спілкуватися російською. До того ж мер зажадав, щоб документи міському голові подавали також тільки російською.

Раніше мер Одеси заявив, що Одеса надалі залишатиметься російськомовним містом. При цьому Костусєв запевняє, що він не є «русифікатором» Одеси.

Відзначимо, що у січні Костусєв закликав колег «економити кожну копійку, давайте забудемо про популізм».Він тоді зрозумів, що Одеса перебуває в такому важкому фінансовому становищі, як ні одне місто.