НОВИНИ

В Одесі двомовними стали 78 зі 130 шкіл

Одеська міська рада дозволила 78 школам і 120 дошкільним закладам вести навчання українською і російською мовами.

Це рішення депутати міськради ухвалили 8 липня під час сесії.

Своїм рішенням міськрада внесла відповідні зміни до статутів 198 установ освіти (дитячих садків, загальноосвітніх шкіл, ліцеїв і шкіл-інтернатів).

Відповідно до внесених змін ці навчальні заклади з 1 вересня можуть вести навчально-виховний процес двома мовами.

В Одесі функціонують близько 130 загальноосвітніх шкіл.

Нагадаємо, 31 травня та 17 червня виконавчий комітет Одеської міськради двома рішеннями ухвалив проекти про навчання українською і російською мовами в 78 школах і 120 дошкільних установах.

Мер Одеси Олексій Костусєв в інтерв`ю радіостанції «Эхо Москвы» заявив, що всі школи Одеси отримали статус двомовних після прийняття міською радою програми збереження і розвитку російської мови.

Народний депутат від партії «За Україну» Ярослав Кендзьор вимагає від Генеральної прокуратури опротестувати рішення міського голови Одеси та Одеського міськвиконкому щодо позбавлення всіх 124 шкіл міста статусу україномовних.

8 квітня Одеська міська рада затвердила програму розвитку та збереження російської мови в місті до 2015 року. На реалізацію програми депутати міськради під час засідання сесії в п'ятницю виділили з бюджету Одеси 805 тис. грн.

Міністр освіти і науки, молоді та спорту Дмитро Табачник заявляв, що місцева влада має право встановлювати можливість вибору мови навчання в школах.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.