В ІСАО називають тероризмом захоплення РФ контролю над повітряним простором Криму

16 Квітня 2014, 08:21

ІСАО наголосило, що Росія не має жодної законної підстави захоплювати цей повітряний простір і втручатись у діяльність органів обслуговування повітряного руху України.
"Серйозною загрозою для безпеки польотів є протиправне захоплення Росією радіочастотного спектру української держави, використання не за призначенням аварійної частоти 121.5 мГц та несанкціонований вихід сторонніх осіб в радіоефір на робочих частотах секторів Одеського та Дніпропетровського центрів організації повітряного руху. Україна офіційно звинувачує Російську Федерацію в порушеннях нею низки міжнародних, багатосторонніх та двосторонніх договорів, а також положень Європейського аеронавігаційного плану (DOC7754), положень Додатків 2, 11 та 15 до Чиказької конвенції про міжнародну цивільну авіацію (1944 рік), DOC7910", – йдеться у повідомленні.

ІСАО вважає, що Росія зухвало ігнорує принципи встановлення меж районів польотної інформації (РПІ), викладені в Чиказькій конвенції та Додатках до неї. Така поведінка з точки зору міжнародного права є неприпустимою і класифікується як відкритий тероризм не тільки проти України, але й проти міжнародної авіаційної спільноти.

"Позиція представників Російської Федерації ґрунтується лише на безпідставних припущеннях про технічні проблеми, які нібито має Україна через недотримання принципу 70-х років минулого сторіччя – «Бачу, чую, керую». Росію обурює, що Украерорух забезпечує аеронавігацію над Чорним морем із Дніпропетровського та Одеського центрів організації повітряного руху. Така «серйозна» підстава фактично піратського захоплення Російською Федерацією міжнародного повітряного простору, який ніколи їй не належав і належати не буде, викликала щирий подив не тільки української делегації, а й секретаріату ІСАО", – пояснили в Украеросі.

Украерорух як національний провайдер аеронавігаційного обслуговування України офіційно заявив, що його підрозділи не припиняли і продовжують на високому якісному рівні здійснювати обслуговування повітряного руху у міжнародному повітряному просторі в межах Сімферопольського РПІ, де відповідальність за безпеку польотів ІСАО делегувала Україні, базуючись на міждержавних домовленостях та міжнародному повітряному праві. Злочинні спроби Російської Федерації у односторонньому порядку анексувати цей повітряний простір, прикриваючись принципами колишнього СРСР, не можуть бути підставою для зміни повітряних кордонів Чорноморського регіону.

"ІСАО дуже чітко підтвердила, що приймати рішення, з якого центру та якими технічними засобами здійснювати аеронавігаційне обслуговування в Сімферопольському РПІ, належить виключно Україні. Це доволі безапеляційна крапка першого раунду перемовин України й Росії під егідою ІСАО в Парижі, результати якого дають підстави Украероруху розраховувати на досить жорстку позицію ІСАО щодо вторгнення Російської Федерації у сферу компетенції України в повітряному просторі, що матиме невідворотні наслідки для російської аеронавігації та авіакомпаній Росії", йдеться у повідомленні.

Як повідомлялось, Росія систематично порушує закритий авіапростір над Кримом.

Нагадаємо, на початку квітня  європейська організація з безпеки аеронавігації (Євроконтроль) заборонила польоти до Криму, зокрема в Сімферополь і Севастополь.