НОВИНИ

Державіаслужба: Росія систематично порушує закритий авіапростір над Кримом

Україна заборонила польоти до та з аеропорту "Сімферополь" і закрила повітряний простір над усією територією півострова Крим з 12 березня 2014 року. Відповідний документ був виданий Державіаслужбою, повідомляє прес-служба відомства.

У Державіаслужбі зазначили, що попри видану заборону, російські авіакомпанії виконують польоти до закритого аеропорту «Сімферополь», порушуючи межі повітряного простору, де польоти заборонено. 

"У тісній співпраці з Міністерством закордонних справ України та дипломатичними установами України за кордоном  здійснюється робота для нотифікації Російської Федерації про виявлені  порушення вимог міжнародного повітряного права та чинного законодавства України", - зазначили у прес-службі.

"Інформація про ситуацію навколо Криму  та порушення з боку Російської Федерації  вимог Конвенції про міжнародну цивільну авіацію, двосторонніх та багатосторонніх  угод  і рішень Ради Міжнародної організації цивільної авіації (IКAO) на постійній основі надсилається до ІКАО, Всесвітньої авіатранспортної асоціації (ІАТА), Європейської конференції цивільної авіації та Європейської організації з безпеки аеронавігації (Євроконтроль) і суміжних країн", - наголошується у повідомленні.

Водночас, в Державіаслужбі зауважили, що Державне підприємство обслуговування повітряного руху України (Украерорух) безперебійно здійснює аеронавігаційне обслуговування транзитних польотів в верхньому повітряному просторі над Кримом і акваторією Чорного моря, де відповідальність за організацію повітряного руху (ОПР) покладено на Україну.

Проте у відомстві додали, що з боку Російської Федерації були здійснені спроби в односторонньому порядку перебрати на себе, починаючи з 03 квітня 2014 року,  повноваження на здійснення аеронавігаційного обслуговування у частині Сімферопольського району польотної інформації (РПІ Сімферополь).

"Державіаслужба  разом з ІКАО та Євроконтролем вживає усіх можливих заходів для  примушення РФ  діяти виключно в  межах міжнародного правопорядку", - запевнили в Державіаслужбі.

"ІКАО підтвердила неподільність повітряного простору України і належність  РПІ Сімферополь  до сфери  відповідальності  України. Євроконтроль, у свою чергу, підтвердив, що і надалі діятиме відповідно до норм міжнародного права та не визнаватиме одностороннього проголошення  надання послуг з аеронавігаційного обслуговування над будь-якою частиною повітряного простору України", - йдеться у повідомленні прес-служби.

У відомстві наголосили - ІКАО запровадила внутрішні заходи, спрямовані на забезпечення того, щоб жодні дії з боку Євроконтролю не могли тлумачитися як визнання «Республіки Крим» територіальною одиницею Російської Федерації.

"Євроконтроль визнаватиме інформацію, надану лише повноважним органом України  щодо  Сімферопольського РПІ, аеродромів Сімферополь, Севастополь/Бельбек", - резюмували у Державіаслужбі. 

Як раніше повідомлялося, європейська організація з безпеки аеронавігації (Євроконтроль) заборонила польоти до Криму, зокрема в Сімферополь і Севастополь. 

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.