Європейський Союз висловив незадоволення, що український парламент не скасував обов'язкового декларування майна і доходів для антикорупціонерів. Про це повідомляє Deustche Welle.
Зазначається, що найбільше обурення у євродепутатів викликав той факт, що Верховна Рада не змогла внести розгляд даного питання до порядку денного через відсутність потрібної кількості голосів.
"Важливо невідкладно скасувати необхідність для громадських активістів подавати е-декларації, щоб дозволити громадянському суспільству відігравати свою роль органа контролю без непотрібних перешкод", – підкреслив єврокомісар з питань політики сусідства Йоганнес Ган.
Наголошується, що з початку дії е-декларування в Україні представники громадянського суспільства не підпадали під вимогу подання електронної декларації. Однак у березні 2017 відбулися законодавчі зміни, згідно з якими повинні подавати декларації фізичні особи, які отримують кошти у рамках програм протидії чи запобігання корупції, що надають послуги у сфері антикорупційної політики за рахунок таких отриманих коштів або входять в керівництво антикорупційних неприбуткових організацій.
Нагадаємо, у посольстві США в Україні вважають, що зміни до законодавства, які додають громадських діячів до переліку зобов'язаних подавати електронні декларації, є кроком назад у процесі реформ в Україні. Такої ж думки посол Великої Британії в Україні Джудіт Гоф. Єврокомісар із питань європейської політики сусідства Йоханнес Хан закликав переглянути прийняті зміни.
Як повідомлялося, зобов’язання для заповнення електронних декларацій представниками громадських організацій з’являється лише з 2018 року.
Окрім цього, Верховна Рада прийняла законопроект, яким звільнила військовослужбовців рядового, сержантського, старшинського складів, молодшого офіцерського складу від обов'язку подавати е-декларації.