НОВИНИ

Посол Британії назвала зміни до е-декларування серйозним кроком назад

Джудіт Гоф закликає переглянути ухвалене рішення.

Зобов'язання представників громадських організацій подавати електронні декларації - серйозний крок назад. Про це заявила посол Сполученого Королівства Великої Британії та Північної Ірландії в Україні Джудіт Гоф у своєму Twitter.

За її словами, такого роду звітність може зашкодити реформам, тож ухвалене рішення необхідно переглянути.

"Зміни до е-декларування - серйозний крок назад, що може обмежити можливості громадських об'єднань, посилити тиск на них, зашкодити реформам. Необхідно переглянути", - заявила Гоф. 

Як повідомлялося, Верховна Рада звільнила військовослужбовців рядового, сержантського, старшинського складів, молодшого офіцерського складу від обов'язку подавати е-декларації, а також зобов'язала подавати такі декларації "антикорупціонерів", членів громадських рад при державних органах, кандидатів на виборні посади. Цим же законом парламент зобов'язав подавати е-декларації громадських активістів.

У посольстві США в Україні вважають, що зміни до законодавства, які додають громадських діячів до переліку зобов'язаних подавати електронні декларації, є кроком назад у процесі реформ в Україні. 

24 березня Рада не змогла скасувати законопроект, і тепер голова парламенту може його підписати.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.