НОВИНИ

У Єврокомісії закликали переглянути зміни до закону про е-декларування

Єврокомісар Хан назвав зміни кроком назад.

Єврокомісар із питань європейської політики сусідства Йоханнес Хан під час зустрічі з віце-прем'єр-міністром із питань європейської інтеграції України Іванною Климпуш-Цинцадзе засудив внесені Верховною Радою України зміни в закон про електронне декларування.

"Хороший обмін думками з ВПМ (віце-прем'єр-міністром – ред.) І. Климпуш-Цинцадзе по складних викликах, що стоять перед Україною... Зміни до закону про е-декларування - це крок назад, не вперед, вони повинні бути переглянуті", - написав Хан у Twitter.

Хан також наголосив, що електронне декларування має бути спрямоване на корупцію в органах державного управління, а не перешкоджати роботі громадянського суспільства.

Як повідомлялося, Верховна Рада звільнила військовослужбовців рядового, сержантського, старшинського складів, молодшого офіцерського складу від обов'язку подавати е-декларації, а також зобов'язала подавати такі декларації "антикорупціонерів", членів громадських рад при державних органах, кандидатів на виборні посади. Цим же законом парламент зобов'язав подавати е-декларації громадських активістів.

У посольстві США в Україні вважають, що зміни до законодавства, які додають громадських діячів до переліку зобов'язаних подавати електронні декларації, є кроком назад у процесі реформ в Україні. 

24 березня Рада не змогла скасувати законопроект, і тепер голова парламенту може його підписати.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.