В ЄС узгодили поправки до газової директиви щодо “Північного потоку-2”

13 Лютого 2019, 10:36

Представники Європейського парламенту, Ради Європейського Союзу та Європейської комісії у ніч на середу у Страсбурзі погодили проект поправок до газової директиви ЄС щодо проекту "Північний потік-2". Про це йдеться у повідомленні Єврокомісії.

 

Зазначається, що метою таких поправок є вдосконалення існуючої газової директиви і забезпечення того, щоб принципи енергетичного законодавства ЄС (доступ третіх сторін, регулювання тарифів, розділення власності та прозорість) застосовувалися до всіх газопроводів до та з третіх країн.

 

"Сьогоднішня домовленість відповідає цій меті. Вона гарантує, що положення газової директиви застосовуються на території ЄС (суша та море) і забезпечують ефективний нагляд за застосуванням правил внутрішнього ринку ЄС національними органами, що контролюються Комісією. Це важливий крок до добре функціонуючого, прозорого та конкурентоспроможного внутрішнього газового ринку ЄС, де всі постачальники діють згідно з правилами ЄС" – йдеться у повідомленні.

 

Зокрема, нові правила підвищать конкуренцію між постачальниками газу і збільшать енергетичну безпеку в ЄС.

 

"Це великий крок уперед у створенні справді інтегрованого внутрішнього газового ринку, який базується на солідарності та довірі з повним залученням Єврокомісії. Сьогодні Європа закриває лазівку в правовій системі ЄС. Нові правила гарантують, що законодавство ЄС застосовуватиметься до трубопроводів, що транспортують газ до Європи, і що кожен, хто зацікавлений у продажу газу до Європи, повинен дотримуватися європейського закону про енергетику", – зауважив комісар Мігель Аріас Каньєте.

 

Раніше Комітет постійних представників країн-членів ЄС підтримав пропозиції поширити газове законодавство ЄС на проект "Північний потік-2". 

 

Нагадаємо, 8 лютого видання Sueddeutsche Zeitung повідомило, що  Франція і Німеччина досягли компромісу щодо газової директиви ЄС. Зокрема, однією з пропозицій стало те, що відповідальність за газопроводи з третіми країнами, наприклад з Росією, лежить на країні, де газопровід вперше зустрічається з європейською мережею. Тобто було домовлено про те, що всі рішення щодо "Північного потоку-2" прийматиме ФРН.

 

Раніше глава МЗС Німеччини Гайко Маас заявив, що будівництво газопроводу "Північний потік-2" з Росії до Німеччини вже не зупинять навіть санкції США.

 

Натомість у Франції заявили про підтримку зміни законодавства ЄС, яка ускладнить будівництво російського газопроводу "Північний потік-2".