В Єревані демонстранти перекрили дороги

25 Квітня 2018, 10:26

У столиці Вірменії прихильники опозиційного руху на чолі з лідером ініціативи "Мій Крок" Ніколою Пашиняном, у середу, 25 квітня, відновили акції громадянської непокори. Про це повідомляє "Радіо Азатутюн".

 

Зазначається, що демонстранти почали знову перекривати дороги, оскільки напередодні стало відомо, що заплановані переговори між Пашиняном та представниками влади не відбудуться.

 

Зокрема, опозиціонер Пашинян закликав активістів зібратися на площі Республіки в Єревані для того, щоб закріпити перемогу "оксамитової народної революції".

 

Нагадаємо, 25 квітня представник вірменської опозиції, лідер ініціативи "Мій крок" Нікол Пашинян після скасування зустрічі з тимчасовим виконувачем обов'язків прем'єр-міністром Вірменії Кареном Карапетяном закликав провести нову демонстрацію. Зазначається, що у відеозверненні, опублікованому 24 квітня у Facebook, опозиціонер повідомив, що правляча Республіканська партія Вірменії хоче "скористатися відставкою Сержа Саргсяна і зберегти владу". За його словами, опозиція не погоджується з призначенням представника даної партії новим прем'єр-міністром.

 

Раніше представник вірменської опозиції, лідер ініціативи "Мій крок" Нікол Пашинян заявив, що відставка прем'єр-міністра Сержа Саргсяна не є остаточною перемогою.  За його словами, відставка очільника була лише однією з цілей протестувальників. "Другий крок – НЗ (Національні збори, вищий законодавчий орган Вірменії, – Ред.) призначають прем'єр-міністром обранця народу. Це станеться через тиждень. До того формується тимчасовий уряд, а потім позачергові парламентські вибори", – зауважив він.

 

23 квітня президент Вірменії Армен Саркісян підписав указ про відставку уряду країни. Так, за інформацією "Радіо Азатутюн", указом президента перепризначені ще чотири міністри. Зокрема, міністром охорони здоров'я перепризначений Левон Алтунян, міністром праці і соціальних питань – Артем Асатрян, міністром діаспори – Грануш Акопян, міністром енергетичних інфраструктур і природних ресурсів – Ашот Манукян.

 

Так, у Єревані відбулося екстрене засідання кабінету міністрів, на якому виконувачем обов'язків прем'єр-міністра призначили першого віце-прем'єра Карена Карапетяна. 

 

Також прем'єр-міністр Вірменії Серж Саргсян подав у відставку. 

 

Як повідомлялось, вранці в понеділок, 23 квітня, депутат Національних зборів Вірменії, лідер протестів проти продовження влади Сержа Сарґсяна Нікол Пашинян перебуває в невідомому місці.

 

22 квітня під час протестів в у столиці Вірменії – Єревані поліція затрималапонад 277 осіб.  Серед затриманих був і Пашинян, а також депутати Арарат Мірзоян та Сасун Мікаелян.

 

Додамо, що  до протестів у столиці Вірменії Єревані проти прем'єр-міністра Сержа Сарґсяна  приєдналися студенти та військові.