НОВИНИ

У Вірменії лідер опозиції Пашинян закликав до нових акцій протесту

Зазначається, що опозиція не погоджується з призначенням представника з Республіканської партії Вірменії новим прем'єр-міністром.

Представник вірменської опозиції, лідер ініціативи "Мій крок" Нікол Пашинян після скасування зустрічі з тимчасовим виконувачем обов'язків прем'єр-міністром Вірменії Кареном Карапетяном закликав провести нову демонстрацію 25 квітня. Про це повідомляє Deutsche Welle.

 

Зазначається, що у відеозверненні, опублікованому 24 квітня у Facebook, опозиціонер повідомив, що правляча Республіканська партія Вірменії хоче "скористатися відставкою Сержа Саргсяна і зберегти владу".

 

За його словами, опозиція не погоджується з призначенням представника даної партії новим прем'єр-міністром.

 

Читайте також: Перемога оксамитової революції у Вірменії. Чому народ постав проти Сержа Сарґсяна?

 

"Ми не можемо дозволити, щоб ця корумпована система продовжила своє існування", - зауважив він.

 

Зокрема, зустріч Пашиняна і Карапетяна повинна була відбутися 25 квітня. Однак в.о. прем'єра заявив, що переговорів не буде, оскільки лідер опозиції висунув нові вимоги щодо їхнього формату, порядку і висвітлення і запропонував список осіб, які повинні брати участь з боку тимчасового уряду.

 

"Також заявлено, що переговори будуть вестися винятково за його (Пашиняна, - Ред.) порядком. Це не переговори", - відзначив Карапетян.

 

Так, опозиціонер наполягав, щоб у переговорах брали участь виконувач обов'язків прем'єра, спікер парламенту і глава парламентської більшості.

 

Крім того, в ініціативі "Мій крок" також додали, що під час зустрічі може обговорюватися лише одна тема - "мирна передача влади народу" і позачергові парламентські вибори.

 

"Жодні інші питання для нас не є предметом переговорів", - підкреслив прес-секретар руху Тигран Авінян.

 

У свою чергу, Карапетян запропонував президенту країни Армену Саркисяну організувати зустріч парламентських і позапарламентських політичних сил для обговорення ситуації в країні і можливих шляхів виходу з неї "аж до проведення позачергових парламентських виборів".

 

Нагадаємо, 23 квітня представник вірменської опозиції, лідер ініціативи "Мій крок" Нікол Пашинян заявив, що відставка прем'єр-міністра Сержа Саргсяна не є остаточною перемогою.  За його словами, відставка очільника була лише однією з цілей протестувальників. "Другий крок - НЗ (Національні збори, вищий законодавчий орган Вірменії, - Ред.) призначають прем'єр-міністром обранця народу. Це станеться через тиждень. До того формується тимчасовий уряд, а потім позачергові парламентські вибори", - зауважив він.

 

23 квітня президент Вірменії Армен Саркісян підписав указ про відставку уряду країни. Так, за інформацією "Радіо Азатутюн", указом президента перепризначені ще чотири міністри. Зокрема, міністром охорони здоров'я перепризначений Левон Алтунян, міністром праці і соціальних питань - Артем Асатрян, міністром діаспори - Грануш Акопян, міністром енергетичних інфраструктур і природних ресурсів - Ашот Манукян.

 

Так, у Єревані відбулося екстрене засідання кабінету міністрів, на якому виконувачем обов'язків прем'єр-міністра призначили першого віце-прем'єра Карена Карапетяна. 

 

Також прем'єр-міністр Вірменії Серж Саргсян подав у відставку. 

 

Як повідомлялось, вранці в понеділок, 23 квітня, депутат Національних зборів Вірменії, лідер протестів проти продовження влади Сержа Сарґсяна Нікол Пашинян перебуває в невідомому місці.

 

22 квітня під час протестів в у столиці Вірменії - Єревані поліція затрималапонад 277 осіб.  Серед затриманих був і Пашинян, а також депутати Арарат Мірзоян та Сасун Мікаелян.

 

Раніше стало відомо, що  до протестів у столиці Вірменії Єревані проти прем'єр-міністра Сержа Сарґсяна  приєдналися студенти та військові.

 

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.