Жоден з 89 евакуйованих, які перебувають на обсервації у селищі Нові Санжари Полтавської області, станом на сьогодні не хворий на коронавірус COVID-2019. Про це заявив секретар Ради національної безпеки та оборони України Олексій Данілов, передає прес-служба РНБО.
За його словами, молекулярно-генетичні дослідження біологічного матеріалу, який брали в евакуйованих, на даний час не виявили коронавірус.
"Наступний забір біологічного матеріалу в евакуйованих – у неділю, 1 березня ц.р", – додали в РНБО.
Варто зазначити, що 20 лютого в аеропорту Харкова сів літак з громадянами України, евакуйованими у зв’язку зі спалахом коронавірусу в Китаї. На борту літака – 45 українців, 27 іноземців та члени екіпажу, серед яких три медики. Усі транспортовані до місця обсервації – це медичний центр Національної гвардії України «Нові Санжари» у Полтавській області. Протягом періоду обсервації (14 днів) медики проводитимуть медико-санітарне спостереження як мінімум двічі на день всіх, хто перебуває в ізоляції. У зв'язку з евакуацією між мешканцями Нових Санжар та правоохоронцями відбулися сутички – при тому, що в пасажирів та членів екіпажу авіарейсу з Уханя немає жодних симптомів гострих респіраторних захворювань. Персонал «Нових Санжар» вивезли з об'єкту. У населеному пункті працюватиме оперативний штаб уряду.
Нагадаємо, коронавірус Covid-19 спалахнув на ринку морепродуктів в китайському Ухані (адміністративний центр провінції Хубей), який було закрито з 1 січня. Вірус вражає дихальні шляхи. Ознаками інфекції є респіраторні симптоми, лихоманка, кашель, задишка і важке дихання. Збудник передається від людини до людини. Вірус не до кінця вивчений, але на сьогодні відомо, що люди похилого віку, а також з хронічними захворюваннями більш схильні до ризику розвитку важких захворювань. Ліків, рекомендованих для профілактики або лікування нового коронавірусу, немає. У ВООЗ прогнозують, що перша вакцина проти коронавірусу може бути готова через 18 місяців.
23 січня було зареєстровано першу смерть від коронавірусу поза епіцентром спалаху – у провінції Хебей. Першу смерть поза межами Китаю було зафіксовано 1 лютого – на Філіппінах.
Через епідемію влада Пекіна скасувала всі святкові заходи з нагоди Нового року за місячним календарем. Щонайменше вісім китайських міст – Ухань, Ечжоу, Хуанганг, Чібі, Цяньцзян, Чжицзян, Цзинмень і Сяньтао – ізолювали. 31 січня ВООЗ оголосила надзвичайну ситуацію у світі. 3 лютого Кабмін затвердив план для запобігання коронавірусу. 11 лютого ВООЗ дала китайському коронавірусу офіційну назву – COVID-19.
Станом на 20 лютого у світі від китайського коронавірусу померли 2 130 людей. Загалом зафіксовано 75 751 випадок зараження. Водночас вилікувались 16 837 людей. В Україні жодного випадку не зафіксовано.