Віце-прем'єр-міністр з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України Іванна Климпуш-Цинцадзе розповіла низці депутатів Європарламенту про посилену кібердіяльність Росії напередодні виборів в Україні.
Варто зазначити, що наредодні чиновниця зустрілася з депутатами Європейського парламенту Даріушем Росаті, Міхаелем Галером та Ельмаром Броком в Брюсселі.
Климпуш-Цинцадзе зазначила, що Україна розраховує на активну участь міжнародних спостерігачів ОБСЄ/БДІПЛ та Європейського парламенту під час президентських виборів в Україні.
"Ми зацікавлені в посиленні нашої співпраці з ЄС у сфері кібербезпеки, особливо у виборчий період. Вже зараз відчутне масове втручання Росії через посилену кібердіяльність, незліченні спроби агресора дестабілізувати внутрішню ситуацію в Україні у будь-який спосіб", – сказала вона.
За словами Климпуш-Цинцадзе, Кремль сподівається "привести до влади в Україні проросійські політичні сили, щоб нівелювати всі позитивні зміни".
Нагадаємо, 7 лютого Верховна Рада ухвалила за основу і в цілому законопроект, який передбачає заборону громадянам РФ бути спостерігачами на виборах в Україні. Відповідний документ підтримали 232 народних депутати.
Раніше, 4 лютого, президент Петро Порошенко заявив, що накаже Державній прикордонній службі не пускати російських спостерігачів на вибори в Україні. Однак 6 лютого заступник глави МЗС Сергій Кислиця повідомив, що Бюро демократичних інститутів та прав людини ОБСЄ надало Міністерству закордонних справ електронний список довготермінових спостерігачів на президентських виборах, у якому значаться двоє кандидатів від РФ.
Як повідомлялося, спеціальний представник Сполучених Штатів Америки з питань України Курт Волкер заявив, що представники Росії можуть бути спостерігачами на виборах президента України, однак під керівництвом бюро Організації з безпеки та співробітництва в Європі. Своєю чергою, Міністерство закордонних справ відреагувало на заяву Волкера про допуск російських спостерігачів на вибори, повідомивши, що взаємна відсутність громадян конфліктуючих країн ніколи не заважала Бюро з демократичних інститутів та прав людини ОБСЄ здійснювати процес спостереження за виборами.