НОВИНИ

Рада заборонила росіянам бути спостерігачами на виборах в Україні

Відповідний документ має на меті мінімізацію ризиків та загроз втручання РФ у проведення виборів в Україні.

Верховна Рада в четвер, 7 лютого, ухвалила за основу і в цілому законопроект, який передбачає заборону громадянам РФ бути спостерігачами на виборах в Україні. Про це повідомив кореспондент Тижня з зали парламенту. 

 

Відповідний документ підтримали 232 народних депутати.

 

"Законопроект розроблений з метою мінімізації ризиків та загроз втручання Російської Федерації у проведення виборів в Україні", – йдеться в пояснювальній записці.

 

Так, законопроект №9524 "Про внесення змін до деяких законів України з нагляду за виборчим процесом в Україні" передбачає, що офіційним спостерігачем не може бути: особа, яка є громадянином держави, визнаної Радою державою-агресором або державою-окупантом; особа, пропозиції по якій ініційовані або внесені державою, визнаною парламентом державою-агресором або державою-окупантом.

 

Як повідомлялося, 4 лютого президент Петро Порошенко заявив, що накаже Державній прикордонній службі не пускати російських спостерігачів на вибори в Україні. Однак 6 лютого заступник глави МЗС Сергій Кислиця повідомив, що Бюро демократичних інститутів та прав людини ОБСЄ надало Міністерству закордонних справ електронний список довготермінових спостерігачів на президентських виборах, у якому значаться двоє кандидатів від РФ. 

 

Нагадаємо, спеціальний представник Сполучених Штатів Америки з питань України Курт Волкер заявив, що представники Росії можуть бути спостерігачами на виборах президента України, однак під керівництвом бюро Організації з безпеки та співробітництва в Європі. Своєю чергою, Міністерство закордонних справ відреагувало на заяву Волкера про допуск російських спостерігачів на вибори, повідомивши, що взаємна відсутність громадян конфліктуючих країн ніколи не заважала Бюро з демократичних інститутів та прав людини ОБСЄ здійснювати процес спостереження за виборами. 

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.