«Підняття декларованої вартості товарів вигідне для уряду – офіційно встановлена мінімальна ціна є базою для нарахування не лише мита, а й ПДВ… Державі простіше обраховувати індикативну ціну як середнє арифметичне відповідної товарної групи», – пише автор.
У свою чергу імпортерам просто невигідно, аби дорогі моделі товарів потрапляли до бази даних Держмитслужби й автоматично збільшували індикативні ціни, що провокує контрабанду й корупцію.
«Владу не зупиняє навіть той факт, що застосування вартісних індикаторів є прямим порушенням зобов’язань, узятих Україною під час включення до СОТ», – сказано у статті.
«Митники відверто визнають, що «СОТ може шкуру спустити» за публікацію індикативних цін на товарні групи за кодами (як це було за часів президента Кучми), але нічого вдіяти не можуть – орієнтуються на внутрішні інструкції, а не на міжнародні зобов’язання держави», – пише автор.
Нагадаємо, у 2008 році президент Віктор Ющенко скасував указ, що встановлює мінімальні ціни на експорт товарів.
Україна зобов'язалася скасувати індикативні ціни при вступі у СОТ, які ця організація розглядає, як не цілком ринковий механізм, а ручне керування вартістю товарів.
Детальніше читайте у статті «Беруть по-новому».