НОВИНИ

Кужель: На питання про хабарі на митниці всі вказують на Януковича

Колишня глава Держкомпідприємництва Олександра Кужель говорить, що в питанні хабарів на митниці всі вказують на президента Віктора Януковича. Про це Кужель розповіла в інтерв'ю «Українській правді».

«Сьогодні мені розвідники з митниці надіслали довідку про те, скільки недоотримав бюджет за минулий рік. Взяли коди зовнішньоекономічної діяльності й подивилися всі товари, що пройшли за цей час. Взяли по середнім цінам пана Макаренка - й вийшло, що в 2010 році мало надійти в бюджет на 26 мільярдів більше!», - повідомила Кужель.

Вона навела такий приклад: «Дівчина завозила контейнер із китайськими меблями. Раніше вона платила 22 тисячі гривень. Зараз їй кажуть - 66 тисяч плюс 40 тисяч, де 40 - це хабар. Вона їм відповіла: «Подавіться цим контейнером». Бо свої дешеві меблі вона не продасть за такі гроші. І так по кожному напрямку».

«Коли ми відправили президенту звернення по митниці, я відкрито написала про те, хто це може кришувати: «Віктор Федорович, нам скрізь показують на вас». Якщо це неправда, тоді ухваліть рішення щодо (нинішнього голови Держмитслужби) Калетника», - заявила Кужель.

При цьому вона заперечує, що її боротьба з комуністом Калетником на митниці - це відповідь на боротьбу комуністів із лідером її партії Сергієм Тігіпком. «Якби я боролася з комуністами, то в мене є значно цікавіші матеріали», - сказала Кужель.

Вона сумнівається, що Калетник стоїть на чолі «корупційної піраміди на митниці». «Думаю, що він не на чолі. Він би не посмітив. А хто на чолі - не знаю», - сказала Кужель.

«На митниці нехай розбирається президент, бо в остаточному підсумку всі посилаються на нього, коли говорять, що хабарі йдуть «в общак» нагору», - наголосила екс-голова Держкомпідприємництва.

При цьому вона зазначила: «Корупція при Ющенкові була зовсім інша. Те, що відбувається зараз, я сприймаю просто як каток».

«При Ющенкові перші чотири місяці взагалі ніхто не брав, і бізнес весь верещав, що нічого не рухається, не вирішуються питання. А всі боялися брати, думали, раптом і справді у в'язниці будуть саджати. А потім взяли й підвищили тарифи хабарів у десятки разів. Тобто, якщо в Київську міськадміністрацію можна було за $10 тисяч зайти й вирішити питання, то після цього стало $100 тисяч», - розповіла Кужель.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.
Теги