Метою засідання має стати легалізація угод для передачі до Верховної Ради для ратифікації.
Цілком ймовірно, під час цього буде порушена процедура, оскільки, згідно з українським законодавством, для такої дії Кабінет міністрів має збиратися двічі. Спочатку – для затвердження проекту, а потім, після підписання прем'єром, – для подачі Верховній Раді на ратифікацію.
Однак, на думку уряду, виконання всіх процедур не дасть можливості Кабміну внести зміни до бюджету України-2012 в цьому році, оскільки це можливо лише після ратифікації угод Верховною Радою.
За словами джерела в парламенті, додатковою проблемою для виконавчої влади є те, що наступний тиждень у Верховній Раді є непленарним. Щоб виправити колізію, представники Партії регіонів вже провели переговори з головою Ради Володимиром Литвином про можливе позачергове засідання парламенту для ратифікації угод.
Поки ж, за словами джерела з уряду, проект бюджету підготовлений у двох варіантах: з ціною на газ $415 за 1000 кубометрів і $315 – останньої звучала ціною на переговорах президентів України та Росії (контрактна ціна, мінус $100 знижки за базування Чорноморського флоту, мінус 25%).
У другому варіанті економія українських підприємств складе близько $2 млрд на рік.
Нагадаємо, що в Москві на переговорах залишаються міністр юстиції Олександр Лавринович і керівник Міненергоугля Юрій Бойко.
Про те, на які поступки піде Україна в «газовому питанні» члени уряду повідомлені не були. Передбачається, що Російська Федерація стане співвласником української ГТС. Проте нез'ясованим залишається той факт, хто саме і в яких частках буде володіти ГТС, а також чи збережеться монополія України на газові сховища.
Нагадаємо, що сьогодні президент Віктор Янукович повідомив, що, на його думку, ціна на російський газ для України не повинна бути вище $250. При цьому Україна вважає важливим створення тристороннього газового консорціуму за участю, як РФ, так і ЄС.