НОВИНИ

Азаров пояснив, що у переговорах про газ сторони шукають «надійне формулювання»

Україна і Росія за підсумками переговорів про можливий перегляд укладених в 2009 році газових контрактів зробили черговий крок до зближення позицій, повідомив прем'єр-міністр Микола Азаров.

«Чому так складно йдуть переговори? Тому що ми маємо украй невигідний для нас контракт і украй вигідний для Російської Федерації. Рішення будуть компромісними», - сказав він, відкриваючи засідання уряду в Києві в середу.

За словами прем'єра, Київ хоче знайти надійне юридичне формулювання, яке стало б довгостроковим фундаментом для розвитку економіки країни.

Азаров уточнив, що в ході переговорів обговорюються обсяги прокачування, рівень цін і створення газотранспортного консорціуму.

Глава уряду повідомив, що в Москві залишилася група експертів на чолі з міністром енергетики і вугілля Юрієм Бойком і міністром юстиції Олександром Лавриновичем, щоб остаточно погоджувати усі питання і нову угоду.

«Ми залишили в Москві групу експертів високого рівня на чолі з міністром енергетики Юрієм Бойком і міністром юстиції Олександром Лавриновичем. Вони повинні остаточно погоджувати усі питання і погоджувати формулювання нової угоди», - сказав Азаров.

Прем'єр додав, що у разі успіху переговорів запропонує провести позачергове засідання уряду по обговоренню умов нової угоди.

Нагадаємо, 20 грудня відбулася зустріч президента України Віктора Януковича з президентом Росії Дмітрієм Мєдвєдєвим.  Під час зустрічі  Янукович заявив, що Україна і Росія мають поглиблювати співробітництво в газовій сфері. 

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.