НОВИНИ

Янукович хоче отримувати з Росії газ по $250 за тисячу кубометрів

Україна наполягає на зниженні ціни російського газу для країни до рівня європейської ціни із збереженням додаткової знижки в $100 за 1000 куб. м з урахуванням укладених в 2010 році Харківських угод про продовження перебуванні Чорноморського флоту, заявив президент України Віктор Янукович під час підсумкової прес-сконференції.

«Ми бачимо наш національний інтерес в зниженні ціни на газ до рівня європейського, тобто нам потрібна ціна європейська, справедлива, а з урахуванням того, що ми уклали харківську угоду, ми вимагатимемо, і матимемо таку можливість понизити від цього рівня на $100. Ось таку ціну ми хочемо отримати для України», - сказав він на прес-конференції в Києві в середу.

Президент України Віктор Янукович сподівається, що експертна група на чолі з міністром палива і енергетики Юрієм Бойком і міністром юстиції Олександром Лавриновичем в Москві домовитися з російськими колегами про нову ціну на газ.

«Зараз на рівні експертів ця робота йде і сьогодні міністр палива і енергетики Бойка, міністр юстиції Лавринович і група технічних експертів знаходяться в Москві і продовжують цю роботу. Будемо, звичайно, вірити в те, що вона закінчиться компромісним рішенням», - сказав він.

Янукович пояснив, що компромісне рішення - це коли кожна із сторін в чомусь поступається.

За його словами, ціна на газ не повинна перевищувати $250 за 1000 куб. м, тоді як зараз вона $516 за 1000 куб. м, а з урахуванням знижки - $416 за 1000 куб. м

«Ми вважаємо, що ціна в Україні не має бути вище чим 250 доларів. А якою вона буде - важко сьогодні сказати», - сказав він.

Нагадаємо, 20 грудня відбулася зустріч президента України Віктора Януковича з президентом Росії Дмітрієм Мєдвєдєвим.  Під час зустрічі  Янукович заявив, що Україна і Росія мають поглиблювати співробітництво в газовій сфері. 

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.