Український посол назвав галузі, в яких зацікавлені французькі інвестори

2 Січня 2015, 17:16

Франція може бути зацікавлена вкладати гроші в низку сфер в Україні. Про це в інтерв'ю Тиждень.ua розповів посол України у Франції Олег Шамшур.

Дипломат наголосив, що наразі на економічних відносинах України та Франції негативно позначилася російська агресія.

"У цілому, економічні обміни між двома державами і до того були недостатніми, а зараз, безумовно, на них негативно вплинула агресія з боку Росії та пов'язана з нею нестабільність. Росіяни розповсюджують інформацію, ніби вся Україна “палає”, – зазначив Шамшур.

Він додав, що наразі бачить два виходи із ситуації.

"Я бачу два напрямки, де реально домогтися змін. Перше — заохочувати наших підприємців активніше працювати на європейському та, зокрема, французькому ринку, маючи на увазі ті можливості, які надають односторонньо запроваджені ЄС пільги, а згодом – зона вільної торгівлі.  Я намагався, перед від’їздом, знайти українських підприємців, зацікавлених у роботі на французькому ринку, і на жаль, їх було дуже мало. Я хотів би, щоб це були не лише великі підприємства, а також — середній та малий бізнес. Він би міг тут знайти свою нішу, отже, спробуємо створити систему надання консультацій. З іншого боку, ми були б зацікавлені в розширенні французьких інвестицій в Україні. Але я зі своєї попередньої діяльності дуже добре розумію: всі заклики вкладати гроші в Україну будуть мати суто ритуальний характер, до того моменту, поки не буде змінюватися на краще інвестиційний клімат, а це не відбудеться без спрощення процедур ведення бізнесу, а також не буде забезпечено захист інвестицій. Необхідне реформування судової системи, щоб підприємець міг себе захистити,  та реформи, спрямовані на реальну боротьбу з корупцією", – наголосив дипломат.

За його словами, французькі інвестори можуть бути зацікавлені у низці сфер в Україні.

"Це агропромисловий комплекс, транспорт, енергетика, охорона довкілля, – сказав Шамшур у відповідь на питання Тиждень.ua щодо можливих сфер, у які готова інвестувати Франція, – Є обопільна зацікавленість у тому, щоб поновити діяльність двосторонньої змішаної Комісії з економічного співробітництва та інші механізми співпраці, які були заморожені зі зрозумілих причин. У грудні відбулось засідання  робочої групи з сільського господарства. Разом з тим, зрозуміло, що ніяка державна підтримка не буде достатньою, якщо, з одного боку, не буде більше інформації та бажання працювати в Україні, а з іншого — якщо не будуть створені сприятливі можливості для ведення бізнесу в Україні".

Водночас, відповідаючи на питання щодо “Дорожньої карти двостороннього співробітництва”, яку підписував очільник МЗС часів Януковича Леонід Кожара, український посол зауважив, що у документі є "абсолютно слушні речі, які треба імплементувати".

"Можливо, коли підписували цей документ з нашого боку, було певне лукавство, і тодішня влада або не мала наміру повністю виконувати написане, або мала своє уявлення, як це робити. Але все одно до документу закладено програму розвитку двосторонніх відносин, яку треба наповнювати новим змістом.У цілому, дуже важливо, коли починаєш роботу послом – розуміти, чого ти можеш досягти за ці роки, що працюватимеш у країні, а чого ні. У мене є розуміння того, що повністю змінити ставлення до України, поїхати й сказати собі: “От тепер люди все бачать інакше”, – нереально. Але почати процес змін — цілком реально", – наголосив він.

Повний текст інтерв'ю з послом України у Франції Олегом Шамшуром читайте тут.