Спільнота українських кіберактивістів, відомих як Український кіберальянс, розповіла в інтерв’ю Тижню про елементарні правила, яких мають дотримуватися держструктури для власної кібербезпеки.
«Потрібно починати із найпростішого: з нормальних паролів, двофакторної аутентифікації, закритого паролем особистого комп’ютера й смартфона. У жодному разі не потрібно залишати відкритими диски, на яких ви зберігаєте цінну інформацію, слід робити резервні копії, не клікати на невідомі посилання, не відключати функції безпеки пристроїв і програм просто тому, що «так зручно». Розумію, все це звучить дуже банально, щось на кшталт «мийте руки перед їдою». Але біда в тім, що багато хто їх не миє. І навіть якщо не дуже зручно, потрібно себе змусити дотримувати основних правил. Інакше рано чи пізно за це доведеться платити. Добре, якщо лише грошима», – пояснили у кіберактивісти.
За їхніми словами, тут як з епідеміями: порушуючи правила безпеки, людина шкодить не лише собі, а й своєму оточенню. Одним словом, «it’s better to be safe than sorrow» («краще бути в безпеці, ніж у печалі» — Ред.).
Детальніше читайте в черговому номері журналу «Український тиждень»